Новини
Четвер, 22 грудня 2016 10:56

Верховна Рада ухвалила з урахуванням пропозицій Комітету законопроект №5368

Верховна Рада ухвалила з урахуванням пропозицій Комітету законопроект №5368 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні)».

Робота над цим документом тривала кілька місяців і в останні дні була бурхливою та виснажливою.

Особливу увагу, серед іншого, в усіх викликає запровадження контролю Міністерства фінансів над податковими базами даних та інформаційними ресурсами, що належать ДФС. Як показала практика, ні ДФС, ні Мінфін на сьогодні функціонально не готові до цього кроку. Проблема з податковими інформаційними ресурсами настільки глибока, що спочатку необхідно розібратись, що вони насправді собою являють. Для цього Кабінету Міністрів доручено до 1 липня 2017 р. провести належний аудит податкових баз даних та інформаційних ресурсів, що використовуються контролюючими органами.

Це щонайменше дасть можливість спланувати заходи щодо створення реальної системи контролю Міністерством фінансів над податковими інформаційними ресурсами, запровадження якої не створить функціональний колапс податкової системи в Україні, коли стару систему буде зруйновано і всі — і контролюючі органи, і платники податків — постануть перед дилемою неможливості швидкого та якісного запуску нової системи електронних сервісів. У цьому випадку повинен спрацювати принцип «не нашкодь», тому популізм тут є особливо небезпечним.

Серед інших змін: повноцінне функціонування електронного кабінету платника податків; обмеження функціоналу районних податкових інспекцій лише сервісними функціями, започаткування процедури оприлюднення на сайті ДФС єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій; запровадження нарешті єдиного публічного реєстру поточних заяв на відшкодування ПДВ та багато інших, самих по собі, може, й незначних, на перший погляд, змін та новацій, але в цілому спрямованих на реальне реформування системи адміністрування податків в Україні.

Зазначені зміни не є комплексною податковою реформою в класичному розумінні, але їх втілення в життя спрямоване на подолання інституційних перешкод для проведення реформи адміністрування податків в Україні.

Щиро вдячна всім, хто в цей надважкий період законотворчості допомагав словом чи ділом! Всім хто просто висловлював свою підтримку, хто був небайдужим та щирим у своїх переконаннях, дякую! Щиро ДЯКУЮ, друзі! Наснаги всім нам, витримки, терпіння та толерантності!!!


Ніна ЮЖАНІНА

Фото Володимира СТРУМКОВСЬКОГО

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31