Новини
Неділя, 02 квітня 2017 09:23

Діяльність із формування схемного ПДВ дуже активізувалася

Чи не головною новиною 1 квітня 2017 р. для платників податків став запуск єдиного Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ, який ведеться на сайті Міністерства фінансів України. Проте змушена констатувати: саме зараз діяльність із формування схемного ПДВ дуже активізувалася. Підприємства намагаються в такий спосіб оптимізувати свої майбутні платежі до бюджету, а робота з перешкоджання їх діям є вкрай слабкою. 

Обсяги розкрадання ПДВ з бюджету сягають понад 1 млрд. грн. на місяць, і це після того, як було докладено неабияких зусиль, щоб, наприклад, по місту Києву зменшити цей показник з 706 млн. грн. у березні до 131 млн. грн. у липні 2016-го. Протягом останніх місяців схемний ПДВ знову почав стрімко зростати — майже до 800 млн. грн., і це тільки у столиці.

Виникають запитання: чому в Державній фіскальній службі не аналізують ситуацію, яка вже стала загрозливою для економічної безпеки України? 
Чому процес вкидання в систему електронного адміністрування ПДВ фіктивних податкових накладних не контролюється належним чином? 
Чому за один день ми втрачаємо більш ніж 100 млн. грн. надходжень через маніпуляції з податковими накладними декількома платниками?
Просто тому, що недогледіли, чи хтось у центральному апараті ДФС, так би мовити, «сидить» на цих схемах — очолює процес?..

«Ми запроваджуємо реєстр автоматичного відшкодування ПДВ» — звучить дуже образно, оскільки насправді єдиний реєстр мав бути сформований станом на 1 лютого, а не на 1 квітня 2017 р.
До того ж, за інформацією ДФС, останніми днями відбулося шахрайство, внаслідок якого із СЕА повністю викинули платників податків, у яких були заявлені і перевірені суми ПДВ до відшкодування за жовтень, листопад, грудень. Якщо ситуація відповідає дійсності, то потрібно робити аудит заходу до реєстрів і з цього починати запуск єдиного прозорого реєстру на відшкодування, а не теоретично сподіватися, що він сформується сам і ми нарешті перейдемо до чесного відшкодування ПДВ. Такого не буває.
Ще одним ризиком на шляху до впровадження прозорих та чесних правил відшкодування ПДВ є накопичення податку, що перебуває на оскарженні, — на 01.01.2017 р. сума невідшкодованого ПДВ в зазначеному статусі дорівнює 14 млрд. грн.

Слід визнати факт: хоча нормами Закону №1797 суспільству та бізнес-середовищу запропоновано справедливий режим автоматичного відшкодування ПДВ, по факту ми маємо ручне управління та нахабне втручання корумпованих чиновників у процеси адміністрування податку.
Зараз теж функціонують автоматичні реєстри, але що бачимо в них? Поряд знаходяться платники, які подавали заяви один за одним; одному ПДВ відшкодований, а інший не може повернути податок ще за листопад, хоча перевірки проведено.
Так і надалі буде. Перевірки заявлених сум у 30 і 60 днів означають, що всі платники зіб’ються в порядку повернення ПДВ і ніхто не зможе відслідкувати, чи автоматично відбувається таке повернення.

І ще одне: вислювлювання про те, що, якщо заяви не будуть перевірені протягом вказаного терміну, ПДВ відшкодовуватиметься автоматично, — не що інше, як загравання з бізнесом, адже ресурси розкрадаються швидко.
У нас на все про все — квітень, травень і червень, впродовж яких обов’язкво будуть спроби вкрасти з бюджету якомога більше. І треба, зрештою, брати на себе відповідальність і зупиняти такі спроби — не гаслами, а діями.
Тільки тоді ми зможемо говорити про дійсно автоматичне відшкодування ПДВ.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31