Новини
Вівторок, 03 жовтня 2017 09:29

Майбутнє аудиторської професії в Україні: яким воно буде?

Відповідь на це питання з’ясовували учасники конференції «Майбутнє аудиторської професії: міжнародний досвід та шлях України», яка відбулася у Києві 29 вересня 2017 року.

Роботу над впровадженням реформ у сфері аудиту з метою наближення та гармонізації національного законодавства, яке регулює обов’язковий аудит та аудиторську діяльність, до вимог і положень законодавства ЄС, в Україні розпочато в 2014 р.

Перший варіант законопроекту «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» було оприлюднено на сайті Міністерства фінансів України в серпні 2015 р. Протягом тривалого часу документ доопрацьовувався в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики робочою групою, до складу якої ввійшли народні депутати, представники професії, експертного середовища. Попри це у Міністерстві фінансів наполягли, щоб у сесійній залі 22 червня 2017 р. розглядався саме урядовий варіант законопроекту. Як наслідок, його відправлено в Комітет для підготовки до повторного першого читання.

За словами Голови Комітету Ніни Южаніної, нова версія напрацьованого законопроекту за №6016-д є компромісною, сприймається аудиторською спільнотою та є сподівання, що буде прийнятою в парламенті найближчим часом.

На необхідності проведення реформи аудиту в нашій державі наголосив глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі. «Наріжним каменем між Україною та ЄС є документ під назвою Угода про асоціацію з ЄС. Основним завданням є стимулювання та гармонізація українського законодавства із такими ж нормами ЄС. Україна потребує реформи аудиту, не тільки для угоди про асоціацію, а й для досягнення доброчесності. Стало катастрофою те, що два роки реформа блокувалася в Україні», — зазначив він.

На прикладах функціонування в різних країнах органу суспільного нагляду у сфері аудиту, який також планується запровадити в Україні, детально зупинився старший експерт з питань бухгалтерського обліку та аудиту Проекту EU-FINSTAR Представництва ЄС в Україні Джон Хупер.

слайд1.jpg

слайд2.jpg

слайд3.jpg

Про модель функціонування органу суспільного нагляду, роль і місце в регулюванні професії Аудиторської палати України, а також переваги майбутньої реформи аудиту йшлося у презентації Міністерства фінансів України.

слайд4.jpg

слайд5.jpg

слайд6.jpg

слайд7.jpg

слайд8.jpg

слайд10.jpg

Чи працюватимуть українські аудитори за європейськими стандартами вже з наступного року, залежить від результатів голосування за законопроект №6016-д. За сподіванням Ніни Южаніної, на розгляд документа варто очікувати орієнтовно в середині листопада.

За підсумками конференції було прийнято Резолюцію про підтримку аудиторською спільнотою гармонізації українського законодавства з законодавством ЄС.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Червень 2018 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30