Новини
Вівторок, 13 березня 2018 17:23

Національне бюро фінансової безпеки не тиснутиме на український бізнес

Створення Національного бюро фінансової безпеки зменшить тиск на підприємців, які працюють в Україні. Таку заяву зробила Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ході обговорення змісту відповідного проекту Закону України з представниками міжнародно орієнтованої бізнес спільноти – членами Американської торговельної палати.

На її думку, сьогодні головним важелем тиску на діяльність українських бізнесменів є давно заведений порядок – всі акти перевірки ще на етапі здійснення перевірки вже стають підставою для реєстрації кримінальних проваджень, а це – найбільша перепона для діяльності підприємств, що працюють на території України.

«Виникає непорозуміння, адже акти ще знаходяться на етапі апеляційного оскарження, а кримінальне провадження вже зареєстроване», – наголосила Н.Южаніна.

За її словами в законопроекті "Про Національне бюро фінансової безпеки України" передбачені певні запобіжники, що не дозволяють до моменту закінчення повної процедури оскарження, у тому числі адміністративного та судового, розпочинати кримінальне провадження.

«Таким чином тиску на сумлінний бізнес більше не буде. Тобто, за новим законом – ніхто ні до кого не йде. Існуватиме певний масив інформації, котрий відпрацьовуватиметься детективами-аналітиками. Саме результати їх роботи лягатимуть в основу подальших дій НБФБ в межах правового поля», – відмітила народний депутат.

В якості прикладу Голова Комітету привела ситуацію зі «скрутчиками»:

«Шахрайство з ПДВ в законопроекті виведено в окрему статтю, що дозволить боротьбу зі «скрутчиками» виділити в окремий напрямок роботи, не пригнічуючи сумлінний бізнес шляхом блокування податкових накладних. Ефективність цього інструменту є сумнівною, оскільки він є певною новацією, а сьогодні немає можливості на інтелектуальному рівні відрізнити нормальний ПДВ від фіктивного, скрученого або штучного".

Крім того в проекті Закону значну увагу приділено зменшенню обсягу контактних процесуальних дій на користь безконтактних, що ґрунтуються на аналітиці, в тому числі для оцінки завданих державі збитків.

«Це важлива антикорупційна складова Закону, адже, як відомо, корупційний ризик виникає під час контактів з особами, які можуть якимось чином заохотити представників правоохоронних органів на отримання хабаря», – роз’яснила Н.Южаніна.

Вона додала, що у той час, як інші країни наголошують на посиленні силового блоку, адже вже мають потужну аналітику, модель роботи НБФБ в першу чергу націлена на посилення аналітичної складової в роботі правоохоронного органу проте не виключає наявності в структурі силових підрозділів.

Загалом представники бізнесу схвалили проект Закону, назвавши його «виваженим та обґрунтованим», і зробили лише кілька технічних зауважень, котрі будуть розглянуті після їх формалізації членами Американської торговельної палати в Україні та надання робочій групі.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Жовтень 2018 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31