Новини
Четвер, 15 березня 2018 17:41

Податку на виведений капітал рано чи пізно бути

150 мільярдів гривень протягом 5 років – очікуваний ефект для Державного бюджету України за рахунок генерації податків внаслідок заміни податку на прибуток на податок на виведений капітал.
Такий прогноз зробила Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі 5 каналу.

За її словами, існує велика кількість доказів того, що податок на виведений капітал дасть поштовх економічному зростанню – сприятиме появі нових робочих місць, збільшенню рівня заробітних плат і надходжень до бюджету та державних цільових фондів – ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, ЄСВ.

«За базовим песимістичним сценарієм, за яким прийнято рахувати, протягом 5 років очікується додатковий ефект для бюджету за рахунок генерації тих податків, які я назвала, у сумі 150 мільярдів гривень», – наголосила народний депутат, відмітивши, що зазначені прогнози погоджені з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством фінансів України.

На її переконання, втрати Державного бюджету у перші роки дії податку, котрі викликали занепокоєння в МВФ, неминучі. Однак мінімізувати ризики – перекрити ненадходження можливо, якщо сформувати бюджет на 2019 рік в рамках дефіциту, погодженого з МВФ.

Голова Комітету запевнила, що введення податку на виведений капітал – унікальна можливість дати поштовх малим і середнім підприємствам розвинути інфраструктуру, оновити основні фонди.

Саме тому малі та середні підприємці схвально поставляться до податкової новели – Асоціація малого та середнього бізнесу в Україні вже підтримує законопроект стовідсотково. У той час як транснаціональні компанії, котрі від самого початку були проти – думку вже змінюють, адже новий податок позитивно впливатиме і на їхній розвиток також.

«Відтак якщо гроші не виводяться за межі операційної діяльності підприємства – податок не сплачується, але якщо виводяться або виплачуються дивіденди – податок сплачується, але не більший аніж той, що сплачується зараз», – пояснила вона.

Таким чином податок на виведений капітал перш за все має на меті консолідацію всіх видів бізнесу – великого, середнього і малого.

Прес-служба Голови Комітету з питань податкової та митної політики

 

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Травень 2019 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31