Новини
П'ятниця, 30 березня 2018 09:34

Національне бюро фінансової безпеки захистить український бізнес

Національне бюро фінансової безпеки України не притискатиме бізнес, навпаки, завдяки чітко прописаним функціям і повноваженням орган виявлятиме та руйнуватиме схеми економічних злочинів, а також усуватиме передумови для їх запровадження. На цьому зробила акцент Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна під час зустрічі з представниками Спілки українських підприємців.

За даними Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, сьогодні близько 98% податків і зборів сплачується до бюджету країни підприємцями добровільно.

«Такий високий рівень добровільної сплати податків свідчить: український бізнес не потребує постійного нагляду з боку контролюючих органів, а надокучлива увага податкових інспекторів лише заважає підприємницькій діяльності. Експертні довідки, скарги конкурентів або споживачів стають підставою для кримінальних проваджень, що створює тиск або взагалі блокує роботу бізнесу», – наголосила Н.Южаніна.

Голова Комітету впевнена, систему адміністрування податків треба докорінно змінювати – в першу чергу позбавити фіскальний орган правоохоронної функції, а роботу відповідного правоохоронного органу, зокрема новоствореного НБФБ, зосередити на протидії економічним злочинам, в основі якої – збір та аналіз інформації, а не контакт з непорядними платниками.

За її словами, в законопроекті "Про Національне бюро фінансової безпеки України" (реєстр. №8157) передбачені запобіжники, що не дозволяють до моменту закінчення повної процедури адміністративного та судового оскарження розпочинати кримінальне провадження.

Саме тому після набрання законом чинності на меті у працівників ДФС буде не притягнення порушника до кримінальної відповідальності, а сплата ним коштів – податків і зборів, можливо, із пенею та штрафами, до бюджету країни.

«Головна ж мета нового органу – розібратися, чому було скоєно порушення, був це намір чи недбальство, чи спонукали до злочину економічні умови та юридичні обставини, як, наприклад, у випадку злочинів, які вчиняються через двозначність діючих норм законодавства», – роз’яснила Голова Комітету.

У такий спосіб робота Національного бюро фінансової безпеки України дозволить мінімізувати тиск на бізнес з боку контролюючих органів, локалізувати негативні економічні явища, а також захистити підприємців від недобросовісної конкуренції.
У свою чергу, члени Спілки українських підприємців підтримали ідею створення нового органу й запропонували долучитися до вдосконалення тексту проекту закону. Найближчим часом пропозиції СУП будуть направлені в Комітет для подальшого опрацювання.

Нагадаємо: Проект Закону України "Про Національне бюро фінансової безпеки України" зареєстровано у Верховній Раді України 19.03.2018 за №8157.

Прес-служба Голови Комітету з питань податкової та митної політики

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Жовтень 2018 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31