Новини
П'ятниця, 27 липня 2018 11:00

Одноразове декларування зарубіжних активів резидентів України з їх наступним оподаткуванням дозволить компенсувати впровадження податку на виведений капітал

Близько 30 млрд. грн. додаткових надходжень може отримати Державний бюджет України за рахунок оподаткування активів резидентів України за кордоном, з яких раніше не були сплачені податки. Цього обсягу коштів достатньо для компенсації фіскального розриву від впровадження податку на виведений капітал. Таку думку висловлює Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Суть декларування полягає в тому, що громадяни добровільно розкриють інформацію про володіння активами за кордоном та сплатять з них відповідні податки, а держава гарантує їм цілковите звільнення від адміністративної та кримінальної відповідальності за податкові та валютні правопорушення», – роз’яснює вона.

За її словами, у такий спосіб можливо не лише детінізувати левову частку коштів в економіці, збільшивши прозорість їхнього подальшого обігу, а й забезпечити додаткові надходження до державного бюджету, за рахунок яких стане можливим проведення суттєвих реформ, на кшталт заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

«Світова практика свідчить: фіскальний ефект від проведення добровільного декларування іноземних доходів/активів складає 1-1,3% ВВП. Саме тому подібні кампанії вже давно проведені в більшості країн світу – США, Канаді, країнах Європи та СНД, а нині проводяться в країнах Південної Америки. Час і нам «обнулити» відносини між платниками податків і державою», – наголошує Голова Комітету.

Н.Южаніна стверджує, кампанія з добровільного декларування іноземних активів має взяти старт найпізніше – на початку наступного року, адже незабаром Україна долучиться до багатостороннього обміну податковою інформацією, через що відомості про рахунки, відкриті податковими резидентами України в інших юрисдикціях, стануть доступні контролюючим органам вже після 2019 року.

«Кожному має бути надана можливість без обтяжливих штрафних санкцій очистити свою історію перед початком автоматичного обміну податковою інформацією за умови, що їхні доходи не були отримані у кримінальний або корупційний спосіб», – впевнена вона.

Нагадаємо, багатосторонній обмін податковою інформацією – один з кроків реалізації плану дій з протидії розмиванню податкової бази та виводу прибутку з під оподаткування (BEPS), розроблений ОЕСР. Серед учасників обміну про доходи платників податків – 98 країн світу. Україна має долучитися до інформаційного обміну у 2019 році.

Прес-служба Голови Комітету

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Липень 2019 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31