Новини
Четвер, 06 вересня 2018 09:56

«Реформа ДФС неможлива без реформи правоохоронної системи», – Н.Южаніна

Ефективна реформа Державної фіскальної служби неможлива без реформування правоохоронної системи і створення в Україні єдиного органу з протидії економічним злочинам.

Таку заяву зробила Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, висловлюючи своє бачення реформування ДФС.

На її думку, ані перейменування податкової міліції, ані структурно-функціональна реструктуризація, ані чергова показова чистка кадрів не є шляхом зміни застарілої та неефективної системи на сучасний інструмент захисту української економіки.

«Справжня реформа має кардинально змінити підходи до реалізації завдань, покладених сьогодні на ДФС, особливо в сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства. Після реформування ДФС має продовжувати виконувати контролюючу та сервісну функції, у той час як економічним злочинам, особливо системним, має протидіяти єдиний орган замість трьох існуючих – податкової міліції ДФС, підрозділу контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері економічної безпеки СБУ та департаменту захисту економіки Нацполіції», – наголосила Голова Комітету.

За її словами, нині працівники цих структур можуть відкрити кримінальне провадження навіть на підставі так званих «скарг» з боку конкурентів або для збільшення показників своєї діяльності. При цьому через застосування контактних процесуальних дій визначну роль в розслідуванні відіграє людський фактор, що створює простір для маніпуляцій з боку правоохоронців і прецедент для корупції.

Ніна Южаніна переконана, покласти край хабарництву та захистити бізнес від регулярного втручання в його діяльність можливо лише докорінно змінивши систему – усунувши дублювання повноважень трьома структурами та створивши єдиний правоохоронний орган, модель роботи якого базуватиметься на кримінальному аналізі та аналізі ризиків, що виключає людський фактор у відносинах між правоохоронними органами та бізнесом.

Вона зазначила, що правоохоронні органи, робота яких керована аналітикою, успішно працюють в більшості європейських країн, завдяки чому правоохоронцям вдається розкривати системні злочини, в тому числі економічні, без втручання в діяльність бізнесу – масового відкриття нікому не потрібних кримінальних проваджень, а також проведення агресивних процесуальних дій – обшуків, вилучення документів і техніки.

«Для програмного комплексу, що працює за заданим алгоритмом і визначеними критеріями ризиків, немає різниці, наскільки заможною чи впливовою є особа, ім’я якої фігурує в масивах інформації, що обробляється. Якщо така особа, приміром, є бенефіціаром незаконних фінансових схем або свідомо ухиляється від сплати податків, її обов’язково буде притягнуто до відповідальності», – зауважила вона.

Н.Южаніна акцентувала, що органом, що працюватиме в Україні за таким принципом може стати Національне бюро фінансової безпеки, адже в основі концепції його роботи – використання нових ризик-орієнтованих методів кримінального аналізу системи своєчасного виявлення та усунення системних загроз у сфері публічних фінансів.

«ILP-модель, закладена в основу роботи НБФБ, є новітньою методологією організації правоохоронної діяльності керованою аналітикою. Ця модель передбачає, що досудове розслідування, як і прийняття управлінських рішень, базуватиметься на чітких розрахунках аналітичної системи. Використання цієї моделі дозволяє не лише з’ясувати, що стало причиною недотримання діючого законодавства – був це намір чи недбальство, а й сформувати незаперечну доказову базу щодо причетності до системних правопорушень», – розповіла вона.

Концепцію роботи Національного бюро фінансової безпеки України викладено у відповідному проекті Закону № 8157, котрий визначено Президентом як невідкладний.

Прес-служба Голови Комітету

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Серпень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31