Новини
Четвер, 20 червня 2019 09:46

Критерії зупинення реєстрації податкових накладних потребують удосконалення

Таку думку висловила Голова Комітету Верхховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна під час наради з проблемних питань блокування податкових накладних у ЄРПН, яка відбулася за участі представників Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби України та громадських активістів 19 червня 2019 р.

Учасники наради, зокрема зазначили, що нові зміни до Постанови Кабінету Міністрів України №117 від 21.02.2018 р., які набрали чинності 11 травня 2019 р., погіршують ситуацію з реєстрацією податкових накладних платниками ПДВ.

Серед найболючіших питань — появи нової «відсікаючої» ознаки, за якою платник не підпадає під блокування: понад 20 тис. сплати ПДВ при обсязі постачання до 500 тис. грн. Це щонайменше 4% податкового навантаження та посилення тиску на малий бізнес.

Нововведенням також є те, що рішення комісії центрального рівня щодо відмови в реєстрації податкової накладної може бути оскаржено лише в судовому порядку, що робить неможливим адміністративне оскарження рішень комісії при центральному апараті.

«Ми започатковували систему для того, щоб мати справжні механізми боротьби з махінаціями у сфері сплати податків. І в майбутньому країна прийде до того, що будь-яка накладна при здійсненні господарської операції буде фіксуватися виключно в електронному реєстрі. Але при впровадженні подібних новацій слід бути обережними, не намагатися за рахунок реального малого бізнесу вирішити всі «світові» проблеми», — закликала Голова Комітету представників ДФС.

Учасники зустрічі домовилися протягом тижня розглянути варіанти удосконалення нових змін до критеріїв зупинення реєстрації податкових накладних таким чином, щоб малий бізнес не потерпав через їх застосування.

Прес-служба Голови Комітету з питань податкової та митної політики

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31