ЗМІ
Субота, 14 січня 2017 11:13

Южанина о ликвидации налоговой милиции (укр.)

Председатель Комитета ВР по вопросам налоговой и таможенной политики Нина Южанина в эфире "Голоса столицыС" заявила, что депутаты не имеют отношения к ликвидации налоговой милиции.

В рамках налоговой реформы налоговая милиция оказалась вне закона раньше времени. Как объясняет министр финансов Александр Данилюк, что, несмотря на то, что налоговую милицию фактически лишили полномочий из-за технической ошибки, восстанавливать структуру он не собирается. Вместо нее может начать работать финансовая полиция, но сначала Кабмин и парламент должны поддержать такую замену налоговой милиции. 

Какая бы ошибка не произошла с налоговой милицией, работать она пока что будет. Глава налоговой милиции, первый замглавы Государственной фискальной службы Сергей Билан заявил, что налоговая милиция продолжит свою работу до принятия нового закона о ее правопреемнице, то есть о финансовой полиции.

Подробнее о том, как произошла в Раде техническая ошибка, "ликвидировавшая"  налоговую милицию,  в эфире радиостанции Голос Столицы пояснила председатель Комитета Верховной Рады Украины по вопросам налоговой и таможенной политики Нина Южанина.  (текст публикуется на языке оригинала)

— Чи функціонує податкова міліція зараз в Україні? Її права збережено?

— Справді, при опрацюванні закону в апараті ВР вийшла помилка в циклічних посиланнях. Якраз через те, що у великих за змістом проектах законів трапляються технічні помилки, норми, частіше за все, в розділі, наприклад, такі, як в нас, який регламентував набрання чинності окремих норм, ми розкривали повністю по суті. Тому наразі говорити про те, що депутати помилились або це якась технічна помилка, яка унеможливлює роботу в подальшому податкової міліції, я б не стала. Наразі у нас кодифікатори апарату ВР займаються імплементацією закону вже №1797 в Податковий кодекс, тобто зараз триває технічна робота. Я розумію, що тільки після її завершення ми можемо побачити Податковий кодекс з внесеними змінами, із законом № 1797, і тільки після того реагувати, чи треба нам виправляти цю технічну помилку, чи непотрібно, тому що тут є така двозначність, і одні юристи говорять, що помилку треба було виправити, а інші говорять, що такі циклічні посилання і помилки в багатьох законопроектах є, і тому розглядається норма по суті. Тому сказати, що зараз не має права діяти податкова міліція, я б так не говорила. Ще раз хотіла б наголосити, що парламентарі ніякого відношення до тієї помилки не мають, бо регламентарями приймалась норма по суті, а не код цієї норми в законопроекті. 

— Зараз прогнозують багато позовів щодо тієї ж податкової міліції, тому що де-юре вони перебувають поза законом. 

— Я б зараз не робила поспішних висновків. Все-таки мають закінчити роботу кодифікатори апарату ВР, імплементувати закон № 1797 в Податковий кодекс і потім приймати рішення. Я думаю, що рішення має приймати не комітет, а Кабмін, тому що все-таки це законопроект урядовий і, я думаю, у них є більше можливостей аналізувати, що треба зробити і яким чином вчинити, щоб не ліквідувати податкову міліцію. Ми ж всі розуміємо, що нам треба створити наступний орган, і про це чітко було вказано в нормі закону, що ліквідація податкової міліції відбувається тільки після створення нового органу. 

— Є прихильники того, щоб не повертати податкову міліцію, а створювати податкову поліцію. 

— Я думаю, що абсолютно правильна думка і треба рухатись скоріше, щоб уряд скоріше зареєстрував свій законопроект. Тим більше, що міністр фінансів заявив, що декілька положень з’ясовуються, в тому числі, і з МВФ, доопрацьовуються, і найближчим часом законопроект буде зареєстрований. Але мене більше хвилює те, щоб депутати проголосували за такий законопроект, за прийняття цих змін, адже ви бачите, як тяжко сприймаються зміни і той законопроект, який ми приймали ще до внесення змін до Податкового кодексу, в якому була допущена ця помилка. Треба було досить глибоко розібратись з цими нормами, щоб його підтримати, а часу, дійсно, не вистачало не тільки в моїх колег, а й в експертів. Тому, якби зараз був зареєстрований законопроект про створення нового органу, який буде боротись із фінансовими органами, то, я думаю, ми б встигли за нього проголосувати хоча б до 1 липня поточного року і було б все дуже добре. Але буде все залежати від того, як справиться із задачею Мінфін, і потім як буде відбуватись голосування. 

— Правда, що ведеться неофіційна боротьба за те, кому буде підвідомчий цей новий орган?  

— Ні, я про таке не чула. Я однозначно розумію, що такий орган буде підпорядкований Мінфіну, в усякому разі, з того змісту, який ми закладаємо в новий орган, з тих функцій, якими буде наділений новий орган, він, мені здається, саме найкраще працював би, якби був підпорядкований Мінфіну.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Лютий 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29