ЗМІ
П'ятниця, 26 травня 2017 11:28

Закон о нерастаможенных авто снимет напряжение, но не решит проблему

Нерастаможенные автомобили предлагают обложить сбором в размере двух евро в день. Об этом говорится в законопроекте, который рассмотрел Комитет Верховной Рады по вопросам налоговой и таможенной политики. При этом перед вторым чтением его планируется доработать с участием общественных активистов. Стоит заметить, что во время этого заседания присутствовали и активисты, выступающие за легализацию авто с иностранными номерами. Они, в частности, предлагали этот законопроект доработать, уменьшить сумму сбора и расширить льготный акциз на подержанные авто, произведенные до 2010 года. Что же будет с нерастаможенными авто на иностранных номерах в Украине, в эфире радиостанции Голос Столицы пояснила председатель комитета Верховной Рады Украины по вопросам налоговой и таможенной политики Нина Южанина.

 

На вашу думку цей законопроект є компромісом?

— Я не думаю, що це комплексний законопроект. Мабуть, все ж таки, це перший крок для того, щоб знайти компромісне рішення і хоча б частково виправити проблему, яка сталася з прогалинами в законодавстві і такими настроями громадських активістів, які і запропонували приїхати людям в Київ і стояти під ВРУ вже кілька днів.

 

Раніше представники власників нерозмитнених машин закликали членів комітету зробити нормальне розмитнення та/або ввести адекватну плату за використання автомобілів з іноземною реєстрацією. Вони вам пояснювали, про що саме йдеться, що у їх розумінні «нормальне» розмитнення?

— Ви знаєте, як і з усіх питань, у нас в суспільстві є різні точки зору, при тому вони кардинально протилежні, тому сказати, що їх пропозиція є нормальною, я не можу. Так як ті приклади, які вони приводять для того, щоб надати обґрунтування своїм пропозиціям, вони базуються все-таки на правилах, встановлених в інших країнах ЄС. І завжди при цьому говорять одну частину, яка стосується ліберальної ставки, і не говорять другу частину, яка стосується інших заходів, які приймає кожна країна для того, щоб убезпечити себе від старих автомобілів, які забруднюють навколишнє середовище, і тому я декілька раз намагалася їм говорити, проговорювати повну систему, і що з цього може бути, обговорювати і шукати в цьому компроміс. Ми працюємо вже понад рік з ними, і завжди у нас були їхні побажання занадто високі. Тобто нічого не платити, знаходитися на іноземній реєстрації, спокійно пересуватися по Україні, виїжджати в Європу, повертатися назад, і таким чином уникати всіх тих перегород, які встановлює кожна країна. Тобто я маю на увазі перегород, які встановлені в Україні. Для того щоб це зробити, треба внести зміни в дуже велику кількість законодавчих актів.

І при цьому уникати ще сплати коштів, які сплачують українці, що купують машини тут?

— Я хочу, щоб всі усвідомлювали, і громадські активісти, що під натиском, під примусом не вирішуються жодні питання. І жодна держава, якщо вона держава, вона не має йти на такі поступки беззастережно. І люди, з якими я спілкувалася, і вчора, і сьогодні, коли конкретно з ними розбираєш всі їхні побажання і говориш, що можна говорити, а чого не можна, вони погоджуються. У нашій країні заважає одне — ми не вміємо один одного чути, і у нас недостатньо спілкування. Всі налаштовані агресивно. Я сьогодні в обід, вже після того, коли люди знали, яке рішення комітету було прийнято, я вийшла до громадських активістів, і ми розібралися з усіх питань. Ми проговорили з ними, що до другого читання ми справді можемо прийняти поправки, які не в повній мірі дозволять легалізувати ці всі автомобілі, але частково знімуть напругу, яка зараз є.

Перед другим читанням законопроект планується доопрацювати за участю громадських активістів. Наскільки суттєво він може змінитись?

— Я не можу дати точну відповідь, але я знаю, що ось вже сьогодні в другій половині дня саме громадські активісти знайшли порозуміння з автором законопроекту, головою фракції «Народного фронту» Максимом Бурбаком, вони домовилися, що саме з ним, за його участі вони попрацюють два тижні в робочій групі і знайдуть те компромісне рішення, яке задовольнить всі сторони. І я можу спланувати через два тижні розгляд такого доопрацьованого варіанту, навіть на комітеті, для того щоб ми підтримали його в першому читанні, знаючи, що такі поправки будуть внесені до другого читання. Наразі, поки не буде доопрацьовано саме такий компромісний варіант, я думаю, що закон в зал не буде виноситися.

Можемо сподіватися, що ці два тижні, поки йде робота над документом незадоволені автовласники мітингів не влаштовуватимуть і вулиці не перекриватимуть.

— Я думаю, що так. Тому що керівники, громадські активісти, які керують всіма людьми, які виїхали на цих автомобілях, дуже чітко зрозуміли, що зараз є реальний шанс щось змінити. Якщо ми раніше працювали виключно в робочих групах і не підходили навіть до законопроекту, тому що занадто комплексно розглядали цю проблему, зараз можна… не вирішити цілком, але частково проблему і напругу зняти.

Чи у парламенті взагалі є бажання за цей законопроект голосувати?

— Буде, тому що дуже багато депутатів підходило до активістів, і я вже неодноразово говорила, бралися за те, щоб вирішити їх проблему, бігали по залу, закликали депутатів, потім, коли сідають і ознайомлюються з усіма проблемами законодавчими, вони відходять від цього питання, я сьогодні багатьох депутатів вже не бачила поряд з активістами. Я як голова комітету весь час продовжую з ними працювати і думаю, що саме сьогодні нам на комітеті вдалося почути всі зауваження членів комітету, і нарешті ми зможемо напрацювати точкове рішення. Я сказала, що ми не зможемо вирішити комплексно, як хотілося б, але напругу ми знімемо.

Поки зарано говорити, скільки платитиме власник нерозмитненого авто на іноземних номерах?

— Я не можу сказати, який буде знайдено компромісний варіант, бо в законопроекті запропоновано в рік платити 342 євро, а активісти так собі планували десь 5800 гривень, тобто різниця значуща. Тому, яке компромісне рішення буде знайдено — побачимо.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Лютий 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29