ЗМІ
П'ятниця, 09 червня 2017 13:57

Перепідпорядкування ДФС Кабміну може призвести до прогресу

Gazeta.ua, 09.06.2017. Голова комітету ВРУ з податкової та митної політики Ніна Южаніна каже, що знову будемо значною мірою змінювати Податковий кодекс.

Міністерство фінансів продемонструвало неспроможність керувати Державною фіскальною службою. Таку думку висловила голова комітету ВРУ з податкової та митної політики Ніна Южаніна. За її словами, результати роботи керівництва Мінфіну призвели до того, що на різних рівнях нині обговорюють перепідпорядкування ДФС безпосередньо Кабінету міністрів.

"Не виходить у Міністерства фінансів контролювати і бути формуючим органом, який стоїть вище Державної фіскальної служби. Це призводить до висновків, що потрібно перепідпорядковувати. Можливо тоді буде якийсь прогрес", - підкреслила Ніна Южаніна.

За її словами, Мінфін виявився неспроможним спланувати податкові надходження у 2017 році.

"Цього року відбулося абсолютно неправильне планування... Такі викривлення призводять до того, що ми глобально стоїмо на місці, замість того, щоб рухатися. За рахунок цих перевиконань ми можемо зараз ухвалити зміни, які могли б підштовхнути економіку України. Але цього не відбувається", - зазначила голова комітету.

Ніна Южаніна зауважила, що для перепідпорядкування ДФС напряму Кабміну потрібно внести деякі зміни до нормативної бази, оскільки ухвалений минулого року Податковий кодекс переніс частину функцій ДФС на рівень Мінфіну.

"Ми вважали, що Міністерство фінансів буде більш ліберальним і скерує всю свою методологічну роботу поза конфліктом інтересів у вірному напрямку. Коли йдеться про зміни (перепідпорядкування Кабміну. – Ред.), ми знову будемо значною мірою змінювати Податковий кодекс, оскільки нам буде потрібно змінити ситуацію, якщо відбудеться таке перепідпорядкування", - пояснила Ніна Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Травень 2018 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31