ЗМІ
П'ятниця, 26 січня 2018 08:26

Южаніна розкритикувала озвучену раніше оцінку втрат бюджету від податку на виведений капітал у 80 млрд грн

Інтерфакс-Україна, 25.01.2018. Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна висловила незгоду з озвученою раніше начальником Офісу великих платників податків Євгеном Бамбізовим оцінкою бюджетних втрат від введення податку на виведений капітал в 80 млрд грн на рік.

"Я з подивом прочитала його (Євгена Бамбізова - ІФ) коментар. У чому його помилка? Він назвав всю цифру податку на прибуток, що сплачується до держбюджету. Або він не знає, що система сплати цього податку, державної частки, залишається для держпідприємств, тобто держпідприємства будуть сплачувати податок на прибуток. І не розумію, чому він не підрахував усі інші платежі, які будуть обкладатися податком на виведений капітал", - сказала агентству "Інтерфакс-Україна" Н.Южаніна в Давосі в кулуарах "Українського сніданку", організованого Фондом Віктора Пінчука.

Раніше Є.Бамбізов заявляв, що втрати держбюджету від введення нового податку і скасування податку на прибуток і на виплату доходів нерезидентам, так званий податок на репатріацію складуть близько 80 млрд грн.

Н.Южаніна підкреслила, що податком на виведений капітал передбачається обкласти не тільки дивіденди, сплачені юридичними особами. "Абсолютно немає. Є інші платежі, які ми зараз "не наздоганяємо", і які ми можемо з часом з трансфертного ціноутворення "наздогнати", ось вони у нас будуть обкладатися податком при виведенні з України", - зазначила вона.

За словами Н.Южаніної, парламентський комітет зберігає оцінку можливих втрат на рівні 20 млрд грн на рік при введенні нового податку.

Вона зазначила, що введення податку на виведений капітал також дозволить упорядкувати виплату дивідендів, лібералізувати і зробити більш прозорим цей процес.

"У нас багато проблем з виплатою дивідендів. Мені здається, що єдина ставка упорядкує виплату дивідендів. Оподаткування відбуватиметься один раз замість сплати податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток. Це буде не тільки лібералізація, але і прозорість", - підкреслила вона.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко зазначив заміну податку на прибуток податком на виведений капітал одним із пріоритетів на 2018 рік.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Липень 2018 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31