ЗМІ
Вівторок, 06 березня 2018 11:44

Ухвалення законопроекту про Нацбюро фінбезпеки припинить переслідування сумлінних суб'єктів господарювання

05.03.2018, Інтерфакс-Україна. Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики, народний депутат України фракції партії "Блок Петра Порошенка" Ніна Южаніна переконана, що ухвалення законопроекту про Національне бюро фінансової безпеки України припинить необґрунтоване переслідування сумлінних суб'єктів господарювання, повідомляється на офіційному сайті партії у понеділок.

За її словами, робоча група комітету вже завершила роботу над текстом законопроекту про Нацбюро фінбезпеки (НБФБ). "Розробка законопроекту була здійснена за дорученням президента України на підставі рішення Національної ради реформ", - пояснила депутат у своєму блозі "Чи змінить правила гри Нацбюро фінбезпеки?" на сайті "Новий час".

Вона зазначила, що НБФБ запропоновано створити, як єдиний орган, метою діяльності якого буде протидія злочинам, що прямо або побічно завдають шкоди публічним фінансам. "Тобто він створюється для боротьби з тими: хто розкрадає бюджетні кошти прямо з бюджету, не платить податки, будує злочинні фінансові схеми і спотворює конкурентне середовище, несе реальну загрозу фінансовій безпеці держави", - розповіла парламентарій.

При цьому, за словами Н.Южаніної, передбачені законопроектом норми не дозволять порушувати кримінальні провадження у випадках, коли відсутні докази фактичного завдання державі значних збитків або такі збитки вчасно відшкодовані.

Вона також наголосила, що створення НБФБ, як окремого незалежного органу, обґрунтовано тим, що функціонування податкової міліції в складі Державної фіскальної України надає можливість використовувати її для тиску на бізнес. "Тому правоохоронний орган, створений для протидії злочинам у бюджетній сфері, має бути максимально незалежним від усіх державних органів і за своїм функціоналом є розпорядниками бюджетних коштів. З огляду на рівень корупції в Україні, ми вважаємо, що НБФБ не може бути підпорядкований ні КМУ, ні у жодному разі центральним органам виконавчої влади", - сказала парламентарій.

За її словами, НБФБ має сконцентрувати свою увагу на системних злочинах у сфері публічних фінансів, що значно загрожують державі, а законодавчо закріплений принцип його роботи передбачає протидію злочинам у бюджетній сфері не шляхом переслідування окремих суб'єктів господарювання, як це робиться сьогодні податковою міліцією, а шляхом виявлення системних негативних явищ і процесів в економіці.

"Впровадження таких норм має призвести до припинення необґрунтованого переслідування сумлінних суб'єктів господарювання і одночасно зробити невідворотним покарання тих, чиї корисні наміри і дії загрожують фінансовій безпеці держави", - зазначила Н.Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Травень 2018 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31