ЗМІ
Середа, 21 березня 2018 11:06

Антикорупційні активісти не є фахівцями у всіх галузях

20.03.2018, ZIK. Проблема у тому, що представники громадських антикорупційних організацій вважають свою точку зору авторитетнішою за висновки професіоналів та експертів. І через те, що вони себе так ведуть, їх можна також вважати лобістами чи зацікавленою стороною у певних питаннях.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорила голова комітету ВР України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Я не бачу проблеми у тому, щоб громадські активісти декларували свої доходи. Таким чином вони зможуть показати суспільству, що вони також можуть виконувати спеціальні норми та бути прозорими», – сказала Южаніна.

Але, на її думку, оскільки таке декларування неоднозначно сприймається самими активістами, то вона не заперечує, щоб законопроект, який містить норму про скасування особистого декларування винести на обговорення.

«Серед колег-депутатів чую про те, що у більшості європейських країн все-таки громадські активіс­ти декларують свої доходи, тому що їм немає що приховувати. Якщо ж говорити про українських антикорупціонерів, то я не знаю, чи є їм що приховувати, хоча вони всі різні і за декілька років боротьби з корупцією також показали своє обличчя. Адже є такі, які справді вболівають за державу і бачать свою реалізацію та борються з корупцією, та ті, які вже досить чітко показали, що в них є достатня кількість коштів сумнівного походження. І, можливо, їм було б варто відзвітуватися, щоб зняти усі питання, які до них є у суспільства», – прокоментувала нардеп.

Южаніна зазначила, що особисто була у справах у Латвії та Румунії і запитувала, чи вдалось їм досягти високих результатів у боротьбі з корупцією. Там розповіли, що насправді у них співпраця з громадськими активістами була дещо іншою, ніж у нас.

«В Україні через менталітет хочуть багато про всіх знати і у чомусь підозрювати, а закордоном громадські активісти викривають інформацію і надають її НАБУ для перевірки. Але не можна досвід іншої країни просто взяти і скопіювати, адже у нас є своя специфіка з усіх питань», – наголосила Южаніна.

Також вона розповіла, що у неї є лише одна претензія до громадських активістів, які викривають корупцію в Україні.

«Я не знаю, чим керувались депутати, ухвалюючи документ про декларування доходів громадськими антикорупційними організаціями. Але особисто у мене до них є одна претензія – вони не є фахівцями в усіх галузях, та попри це намагаються брати участь у вирішенні усіх питань. При цьому свою точку зору вважають авторитетнішою за професіоналів та експертів. Тому мені це не подається і, здається, що коли вони так себе поводять, то вони також є або лобістами, або зацікавленою стороною у певних питаннях.   Нічого страшного немає в тому, щоб громадські організації звітувалися перед суспільством на своїх веб-сайтах», – наголосила Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31