ЗМІ
П'ятниця, 23 березня 2018 12:06

Южаніна: Плануємо визначити категорію осіб, які б сплачували ще менший податок

22.03.2018, ZIK. Ми нещодавно говорили, зокрема і з Президентом, що нам треба визначити категорію осіб, які б сплачували ще менший податок з обігу. Про це в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK заявила голова комітету ВР України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Гостя програми зауважила, що для українських підприємців 3 групи сьогодні працює спрощена система оподаткування.

«І ніколи б ні Президент, ні прем’єр, не погодилися б із таким кроком, щоби цю спрощену систему оподаткування було «придушено». Навпаки, ми нещодавно говорили, зокрема і з Президентом, що, мабуть, нам треба визначити категорію осіб, які б сплачували ще менший податок з обігу»,– зазначила гостя програми.

Голова комітету ВРУ з питань податкової та митної політики каже, що для того, аби зменшити податок для підприємців, Україна може використати досвід Грузії.

«У Грузії, наприклад, підприємець з доходом до 100 000 тисяч доларів в рік сплачує податок з обороту 1 %. Але державою чітко контролюється, що це за підприємець»,– зауважила Южаніна.

І для того, щоб в Україні працювала така ж система, за словами гості програми, необхідно, щоби усі готівкові операції в Україні проходили фіскалізацію

«Ви розумієте, що до тих пір, доки люди говоритимуть неправду щодо обсягу здійснених ними операцій, ми не зможемо навести ладу. І для того, щоби зробити в Україні більш легку систему оподаткування і обліку, що дуже важливо для людей, нам треба обов’язково фіскалізувати усі облікові операції. От тоді, коли ми будемо бачити, що це точно категорія тих підприємців, які здійснюють свою діяльність у межах 5 мільйонів, їм можна буде залишити ставку у розмірі 5%», – додала Ніна Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31