ЗМІ
Середа, 28 березня 2018 20:18

Дискутуємо щодо амністії «євроблях» і зниження акцизу на ввезення авто із 2020-го

28.03.2018, ZIK. Із 2020 року відбудуться певні зміни у розмитнені автомобілів. Стосуються вони технічного огляду і механізмів додаткового захисту екології. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» сказала нардеп Ніна Южаніна.

«У податковому кодексі давно існують європейські стандарти. Перш за все, вони пов’язані із захистом вітчизняного ринку і виробника. Взагалі, до 2008 року в Україні була заборона на ввіз автомобілів, які мали більше, ніж вісім років. Але після вступу до СОТ таку норму скасували. Тому з 2010 ми запровадили додаткові обмеження – екологічні стандарти», – зазначає експерт.

Нардеп наголошує на тому, що екологічні стандарти можуть змінюватися залежно від виробництва.

«У Європі виробників стимулюють виготовляти автомобілі, які не шкодять екології. Ситуація в Україні є іншою. Із 2020 року ми введемо технічний огляд на ввезені автівки. До слова, він передбачений угодою про асоціацію з ЄС», – говорить Южаніна.

Народна обраниця підкреслює: потрібно оновити політику щодо встановлення акцизного податку, опираючись на вік автомобіля, об’єм його двигуна тощо.

«Боляче дивитися на те, що відбувається в Україні. Є частина суспільства, яка не хоче, аби ми надавати пільги на привезені автомобілі. Адже вони сплатили податки і не підтримують позицію держави щодо амністії. З іншої сторони є люди, які захищають інтереси нерозмитнених автівок», – наголошує Южаніна.

Крім того, нардеп пропонувала Молдовський варіант, згідно якого від 1 січня 2018 року мала б діяти знижка 70% для реєстрації автомобіля.

«При розмові з активістами, ми дійшли до висновку, що така схема теж не повністю підходить. Адже у нас є бажання поставити на облік автомобілі 2000 року випуску. А це означає, що навіть при сплаті 30% й так буде дуже велика сума акцизу. Отже, нема рішення, яке можна взяти за основу», – коментує експерт.

Нардеп наголосила на тому, що комітет ВРУ хоче створити нову редакцію ставок щодо акцизного податку.

«Це реально після введення технічного огляду і внесення змін у закон про автоцивільну відповідальність. Там теж є певні зобов’язання перед ЄС. Ми плануємо, що від 2020 року буде діяти технічний огляд. Тоді від чинного акцизу платитимемо лише 30% від ставки. Тобто буде нова шкала, над якою ми вже працюємо», – говорить Южаніна.

Нардеп звертає увагу на те, що нові акцизи будуть стосуватимуться вони не лише громадян, а й дилерів.

«Зараз беремо до уваги тільки тих, хто порушує законодавство, не взявши до уваги дилерів. Коли ми встановимо правила загальні для всіх – ситуація зміниться. Потрібна співпраця з виконавчою гілкою влади, бо наразі ми не бачимо розуміння. В Україні існує дуже багато нагальних питань, тому «євробляхи» відкладають на потім», – додає Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31