ЗМІ
П'ятниця, 30 березня 2018 11:27

Южаніна пояснила, чому Україні потрібен податок на виведений капітал

30.03.2018, Громадське радіо. Податок на виведений капітал дасть поштовх економічному зростанню країни. З його врахуванням також можна знайти спосіб, щоб компенсувати зменшення надходжень в перші роки застосування, — вважає Ніна Южаніна.

Любомир Ференс: Як ви ставитесь до податку на виведений капітал?

Ніна Южаніна: Щодо податку на виведений капітал, ми працюємо з 2014 року стосовно впровадження його в Україні. Ми почали працювати з депутатами та авторським колективом законопроекту з осені 2014 року. Коли писали коаліційну угоду, ми думали про те, які ми можемо дозволити собі кроки, які би надавали можливість економіці в Україні розвиватися, що потрібно українському бізнесу і що може допомогти такому розвитку. Ми розуміли, що кардинально знизити розміри податків ми не можемо, звузити базу оподаткування не можемо, тому що знаходимось у програмі МВФ. Тому ми дуже акуратно підходили до того, які ж інструменти нам потрібно застосовувати в Україні для розвитку власної економіки. Ви бачите скільки років знадобилося для того, щоб ми дійшли до тексту проекту закону і то – в останні місяці ми не змогли надати вичерпну інформацію МВФ, щоб погодити впровадження в Україні податку на виведений капітал з 2019 року. Ганьба Міністерству фінансів, яке не виконало пряму норму закону. В Податковому кодексі написано, що до 1 липня 2017 року Мінфін мав зареєструвати проект закону і ми би прийняли закон про податок на виведений капітал. З самого початку навіть планування бюджету з врахуванням податку на виведений капітал, можна знайти компенсатори для того, щоб компенсувати ті ненадходження або зменшення надходжень в перші роки застосування цього податку, балансуючи дохідну та витратну частини. І про це треба говорити з МВФ.

Євген Павлюковський: Саме МВФ та інші фінансові донори, які є в Україні, – цей аспект заважає Україні ввести цей інструмент і замінити ним податок на прибуток?

Ніна Южаніна: Думаю, ви праві. Але треба сказати, що ми винуваті, що не змогли донести точку зору переважної більшості бізнесу України Міжнародному валютному фонду.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Листопад 2018 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30