ЗМІ
Вівторок, 22 травня 2018 09:41

Україна виконає директиву ЄС стосовно вартості цигарок впродовж восьми років – Южаніна

21.05.2018, канал «Прямий». Україна має імплементувати директиву Європейського Союзу щодо встановлення акцизу на тютюнові вироби у розмірі 90 євро за тисячу штук протягом восьми років. Вартість зростатиме кожного року на 20%. Про це в ефірі "Прямого" в програмі "Ситуація" з Тарасом Березовцем сказала член депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка", голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"До акцизної політики, особливо тютюнових виробів, взагалі немає продуманої та стратегічної політики. З року в рік, під ялинку, намагаємося якось вирішити питання. Завжди на цьому спекулюють. Минулого року було прийняте зважене рішення, воно стосується того, що ми справді маємо імплементувати вимоги та директиви ЄС щодо встановлення акцизу на тютюнові виробу 90 євро за тисячу штук. Але ми внесли таку норму у податковий кодекс, що ми це зробимо протягом восьми років шляхом збільшення акцизного податку кожного року на 20%. Єдине, що ми не прив’язали ставку акцизного податку до євро, як це пропонувало Міністерство фінансів. Тому що було дуже багато було зауважень від галузі. Мало того, що в нас регулюються максимальна роздрібна ціна, яка в гривнях. Ми не зможемо швидко змінювати позицію щодо підняття максимальної роздрібної ціни", - повідомила вона.

Але вона вважає, що оскільки курс євро більш-менш стабільний і ніяких втрат бюджет немає - це навпаки стабілізувало і надало можливість прораховувати на майбутнє фінанси виробників тютюнових виробів.

"Що стосується закидів по законопроекту №2820 – мітингуючі виходять на вулиці напередодні 31 травня – це день боротьби з тютюнопалінням та вимагають прийняття цього законопроекту. Цей законопроект був розроблений активістами чи експертами спільно з ГО "Життя". Ми знаємо, що ця організація з 2008 по 2017 рік отримала за просування антитютюнових проектів гранти на суму 2 мільйони 930 тисяч доларів США. Ці гроші освоюють громадські активісти за боротьбу з тютюнопалінням. Це звичайний лобізм", - наголосила політик.

Вона переконана, що це робиться для того, щоб зупинити виробництво, експорт, через що може відбутися втрата надходжень в бюджет до 15% від тютюнових виробників.

"Наш комітет пропонує винести всі законопроекти до зали Верховної Ради та прйиняти одне зважене рішення", - додала вона.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Травень 2019 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31