ЗМІ
Вівторок, 22 травня 2018 09:47

Антикорупційні органи загрались в публічність

21.05.2018, канал «Прямий». Антикорупційні органи мають працювати тихо та ефективно. Всі справи до суду передаються під впливом суспільства та завчасно. Про це в ефірі "Прямого" в програмі "Ситуація" з Тарасом Березовцем сказала член депутатської фракції партії "Блок Петра Порошенка", голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Якби у нас були достатньо правильно та повно проведенні розслідування НАБУ, було б достатньо розгляду цих справ у звичайних судах. Ми загрались в країні з тим, що вважаємо, що справи мають розслідуватись швидко, вони мають бути гучними, були посаджені люди. Крім того, щоб кожен крок розслідування нас інформували. Це політика в нікуди", - наголосила Южаніна.

Вона привела приклад Румунії, де антикорупційні органи не звітують перед суспільством.

"Коли ми відпрацьовували свій проект в Румунії, ми побачили, що НАБУ не звітується та не консультується перед громадськістю зовсім. НАБУ в Румунії звітує раз на рік у парламенті. Коли всі справи поставлені на потік правильно, в середньому їх розслідують п’ять років", - повідомила вона.

Вона наголошує, що на те щоб отримати прямі докази того, що людина взяла хабар, можуть піти роки.

"Це головна проблема, яку ми не можемо усвідомити. Ми повинні надати НАБУ можливість спокійно працювати. Та ми маємо привчити антикорупційні органи менше виходити в ефірі, менше обіцяти а займатись виключно роботою. Має бути тиха постійна робота. Правоохоронні органи такого типу мають працювати без резонансних повідомлень, які сколихують все суспільство та закінчуються нічим. Основний недолік і причина того, що немає успіхів – це те, що справи завчасно передаються в суд на вимогу суспільства та ми не маємо жодного результату", - наголошує політик.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Травень 2019 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31