ЗМІ
Понеділок, 16 липня 2018 06:25

Ухвалений у першому читанні закон про розмитнення автівок задовольняє всі сторони

15.07.2018, Канал «Прямий». Причиною того, що так пізно був поданий законопроект про розмитнення автівок - це майже два роки обговорення механізмів вирішення. Про це заявила народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі "Прямого".

"Після року обговорення ми зрозуміли, що не можемо не зважати на думку людей - 9 млн (які сплатили податки при розмитненні автівок - ред.). І тому так довго затримувалося рішення. По-друге, оцю саме шкалу акцизів, які зараз запропоновані, які намагалися обговорити і з науковцями, які все-таки створюють податкове законодавство уже десятиліттяи і розуміються фундаментально в тому, які можемо підходи застосувати, зважаючи на економічний стан країни. Ми дуже ретельно прораховували всі варіанти із Міністерством фінансів. Хоча, мені як народному депутату було б приємніше сказати: давайте за 150 євро розмитнюватися, ми зараз такий законопроект підготуєм. Але все ж таки така державницька позиція десь була завжди присутня у нашій розмові. І мені довелося пояснювати активістам, що це той компромісний варіант, на який погодилися всі сторони", - сказала вона.

"Варто ще раз нагадати, що для того, щоб запровадити серед всіх, ми мали розуміти, що ті надходження, які зараз є від акцизу, а це 3-4 млрд гривень в рік, нам треба компенсувати. І тому ми вибудовували різні моделі", - додала Южаніна.

На переконання нардепа, до другого читання закону, має бути ініціатива урядова, не депутатська. "Тому що от зараз до другого читання починається гра: хто менше", - пояснила вона.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31