ЗМІ
Четвер, 13 грудня 2018 14:40

Южаніна розповіла, що насправді розмитнили більше, ніж тисячу авто з іноземною реєстрацією

13.12.2018. 5 канал. 23 листопада були підписані два законопроекти щодо розмитнення авто на "єврономерах". Станом на 12 грудня розмитнили тисячу автівок на "єврономерах". Всього ж ДФС зареєструвала 2,5 мільйони "євроблях". В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна оцінила, наскільки це швидко.

"По-перше, хотіла звернути увагу, що розмитнилася більша кількість авто. Є нюанси в статистичних підрахунках. Я думаю, що цю помилку виправлять найближчим часом. Але зважаючи на те, що з однієї сторони більшість громадян дізнавалися, що треба зробити і які треба документи зібрати, як відбувається сам процес і які є нюанси митного оформлення, то можна сказати, що починає держава набирати темпи в цьому плані. І я сподіваюся, що наступний місяць буде найбільш напружений для митників, тому що уже ті недоліки, які допускалися на початку роботи, вони все-таки будуть ліквідовані – і більшість людей, які планували розмитнити авто, їх розмитнять", – повідомила Южаніна.

Вона також розповіла, до кого у автовласників "євроблях" виникає найбільше претензій під час розмитнення авто.

"Це був певний ряд недоліків. По-перше, що консультації надаються не зовсім правильні. Я навіть продивлялася місцеве телебачення, як митники на місцях пояснюють норми закону – допускають дуже багато помилок, тверджень, в яких, до речі, більше розібралися юристи регіонів, ніж самі митники. Мене це дивує, бо спеціалісти мали б швидко зорієнтуватися, бо закони напрацьовувалися 2,5 роки... Це і стосовно сплати штрафу 8,5 тисяч гривень,  і стосовно виїзду-заїзду. І особливо треба звернути увагу на оцінку вартості авто, тобто саме тієї цифри, які вказують фізичні декларанти і яку можуть перевіряти митники й сумніватися в ній. І саме в цьому аспекті найбільше було непорозумінь і зауважень зі сторони громадян. Я думаю, що якраз підзаконними актами, яким є і "Тимчасовий порядок виконання митних формальностей" при розмитненні таких авто, врегулюються всі питання і норми закону будуть виконуватися без перевищення і перебільшення".

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31