ЗМІ
П'ятниця, 04 жовтня 2019 09:23

Поспіх під час зміни Податкового кодексу негативно позначиться на українській економіці

01.10.2019, Lb.ua. Ухвалення законопроєкту №1210 в його нинішньому вигляді принесе різко негативні наслідки для української економіки. Таку думку висловила народна депутатка Ніна Южаніна, виступаючи на засіданні парламентського комітету з податкової і митної політики.

"У законопроєкті №1210 ви насправді змішали всі питання в купу, не підозрюючи, що робите в першу чергу погану послугу самим собі", - заявила вона, звертаючись до голови комітету Данила Гетманцева і членів парламентського комітету.

Зокрема, вона розповіла, чому раніше законопроєкти щодо імплементації в Україні Плану дій BEPS не реєстрували і не розглядали в сесійній залі. "Цей законопроєкт може бути прийнятий винятково спільно з проведенням одноразового декларування для фізичних осіб, - наголосила нардеп. - І саме тому всі переговори з МВФ крутилися навколо того, як провести це декларування, щоб імплементувати в українське законодавство, в тому числі й оподаткування контрольованих іноземних компаній".

Южаніна зазначила, що сьогодні законодавці фактично "вирвали" з Плану ту частину, яка погіршить роботу бізнесу, і намагаються прийняти її в комплексному законопроєкті.

"Якщо цей законопроєкт буде винесено в зал у такому вигляді, то до грудня відбудеться або зміна резидентства, або переструктурування бізнесу так, що ви в Україні не побачите жодного середнього і великого бізнесу. Тому хорошу і таку необхідну ідею для України не перетворюйте через поспіх прийняття просто в страшні негативні наслідки для української економіки", - сказала Южаніна.

Нагадаємо, раніше Європейська бізнес-асоціація заявила про те, що термінове прийняття законопроєкту 1210 негативно позначиться не тільки на інвестиційному кліматі країни, а й призведе до скорочення доходів бюджету. А Спілка підприємців України закликала відкликати законопроєкт як такий, що шкодить розвитку бізнесу в країні.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Січень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31