ЗМІ
Середа, 16 жовтня 2019 12:55

ДО КІНЦЯ РОКУ БІЛЬШІСТЬ БІЗНЕСУ З УКРАЇНИ ПІДЕ - ЮЖАНІНА ПРО ЗАКОНОПРОЕКТИ ЩОДО ЗМІНИ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ

16.10.2019, «Прямий». До кінця року буде значне переструктурування бізнесу і більшість бізнесу з України піде. Таку думку в кулуарах парламенту висловила народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна, коментуючи законопроекти №1209 і № 1210 щодо змін у податковому законодавстві.

"Стосовно двох законопроектів, які ми сьогодні будемо розглядати в залі 1210 і 1209 - це взагалі повний хаос, який якраз викладений в цих законопроектах. Це хаос в головах тих, хто хотів щось реформувати. Тому що об'єднані в законопроектах ті речі, на які потрібно звертати увагу і мати довгий період імплементації, й інші, наприклад простіші зміни в системі оподаткування - поєднані всі в одному законопроекті. А до того ще й зміна бази оподаткування, наприклад по рентній платі і по інших податках, щодо яких потрібна окрема вузькопрофільна дискусія", - сказала Южаніна.

Вона наголосила, що в законопроектах об'єднані речі, які стосуються певних галузей і не може бути об'єднані в такому великому по кількості і по неприйнятності змін законопроектах.

"Ці законопроекти мали би бути зараз відкликані, або на їх базі доопрацьовані проекти законів у комітеті і подані на реєстрацію для того, щоб вони були хоча б трохи зрозумілі бізнесу і прийнятні. Наразі ці законопроекти не сприймаються ні українськими компаніями, ні експертами, ні вузько профільними спеціалістами. Всі говорять, що це призведе лише до знищення економіки. А я, як спеціаліст можу сказати, що ми до кінця року будемо мати значне переструктурування бізнесу і більшість бізнесу з України піде", - додала Южаніна.

Законопроекти №1209 і №1210 пропонують поправки до законодавства "Про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" в нинішній редакції пропонують упровадити оподаткування експортних операцій за ставкою 20% ПДВ (оподатковувати різницю собівартості та ціни продажу), вилучити з податкового кодексу положення про особисту відповідальність податкових інспекторів, збільшити штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, навіть за неоподатковуваними та пільговими операціями, передбачити оподаткування курсових різниць, зазначили в бізнес-асоціації.

Раніше депутат фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна заявила, що підписанням законів про РРО президент ліквідує спрощену систему оподаткування.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Квітень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30