ЗМІ
П'ятниця, 27 грудня 2019 09:57

Якою має бути легалізація азартних ігор: думка екс-голови парламентського комітету

26.12.2019, "Судово-юридична газета". Закриття за вказівкою Президента України силами поліції та СБУ всіх нелегальних гральних залів після провалу у Верховній Раді доопрацьованого законопроекту №2285-д щодо легалізації та державного регулювання азартних ігор викликало жваву реакцію суспільства. Але панівною позицією залишається невіра у справжність намірів влади приборкати цю сферу, і в те, що закриті об’єкти азартного бізнесу знову не відродяться через певний час.

Свою думку щодо того, яким чином ідею легалізації азартних ігор можна хоча б якось довести до позитивного результату, висловила екс-голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики попереднього скликання, народний депутат нинішнього скликання Ніна Южаніна.

На її думку, суспільство зараз не готове до легалізації азартних ігор, але якщо влада вирішила йти цим шляхом і бере на себе політичну відповідальність, то щонайменше слід створити відповідні передумови.

По-перше, ухвалити невеличкий закон, яким прибрати з вулиць усі незаконні гральні заклади.

По-друге, передбачити впровадження системи онлайн-моніторингу азартних ігор, якщо не одночасно з їх легалізацією, то не пізніше, ніж через два місяці після набрання чинності відповідним законом.

По-третє, слід врахувати застереження про те, що жодна бідна країна не легалізувала азартні ігри, що для всіх бідних країн це аморально, адже абсолютно зрозуміло, за рахунок чиїх коштів існуватиме такий бізнес. Тому принаймні потрібно створити дієвий реєстр самообмежених осіб, який би формувався або за заявою самої особи, або за заявою її родичів, і передбачити значні штрафні санкції в разі допуску такої особи до будь-якого виду азартних ігор.

«Звісно, це мінімум, який необхідно було б зробити, перш ніж серйозно говорити про легалізацію азартних ігор, але відкритим залишається питання ігор в інтернеті — віртуальної гри, ігор з доповненою реальністю, онлайн-системи організації азартних ігор тощо», — зазначає парламентарій.

Якщо навіть цього не зробити, переконана вона, то боротьба з азартними іграми може вкотре перетворитися на імітацію бурхливої діяльності.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Лютий 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29