ЗМІ
П'ятниця, 17 січня 2020 09:42

Парламент ухвалив закон "про податковий терор", – ЗМІ

16.01.2020, "112". У шосту річницю сумно відомих "законів 16 січня", парламент ухвалив новий закон, що обмежує права українського бізнесу, - пише "КП в Україні".

Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 1210 - більш відомий як "законопроект про податковий терор". Закон є одним із найбільш невдалих за останні вісім років. Про це заявила народний депутат України, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна на своїй сторінці у Facebook.

"Під час роботи над законопроектом у профільному комітеті було враховано більшість поправок, але глобальні правки, які Южаніна.

Серед ключових нововведень — права податківців будуть "коригувати" фінансовий результат підприємства для підвищення податкових платежів, норми про донарахування 18% податку на прибуток ІТ-компаній за кордоном, підвищення ренти на видобуток газу і руди, дискримінацію іноземних інвесторів через оподаткування курсової різниці.

Податківці отримають додаткові права збільшувати податкові платежі експортерів — завдяки т. зв. "правилу ділової мети". Що може суттєво вдарити по українському експорту, зокрема в країни Євросоюзу.

Стрімко (за багатьма позиціями - в 4 рази) зростуть податкові штрафи для бізнесу. При цьому з інспекторів Державної податкової служби знімуть відповідальність за неправомірно нараховані податкові платежі та штрафи.

"Невиправдано розширюються повноваження Державної податкової служби — некерованої, без стратегії. Зате деякі норми представники департаментів ДПС дістають з-під поли і підсовують народним депутатам", - описує процес ухвалення законопроекту Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Квітень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30