ЗМІ
Четвер, 06 лютого 2020 09:30

ДФС гальмує відшкодування ПДВ: неначе спущено на місця циркуляр робити це за всяку ціну

05.02.2020, 112. У січні, як і в грудні торік, ДФС латала "дірки в бюджеті", продовжуючи гальмувати процеси відшкодування ПДВ шляхом призначення перевірок за надуманими приводами. Схоже, що тепер це відбуватиметься на постійній основі, а систему автоматичного відшкодування буде зруйновано. Таку думку висловила народний депутат України, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, йдеться в статті 112.ua "Держава пішла проти бізнесу: Чому затримання з поверненням ПДВ гублять економіку".

У січні ситуація з відшкодуванням ПДВ не покращилася. ДФС продовжує призначати масові перевірки для підтвердження сум відшкодувань ПДВ, хоча ця практика суперечить нормам чинного законодавства, каже Южаніна: "Створюється враження, що податковим органам на місцях спущено зверху циркуляр: будь-якими методами гальмувати процеси відшкодування та підтверджувати суми перевірками. І дуже схоже, що в нинішніх керівників податкової така практика переходить в постійну і матиме місце на постійній основі".

За словами Южаніної, "саме з метою уникнення ручного регулювання і, відповідно, можливої в таких випадках потенційної корупції й запроваджували практику електронного адміністрування ПДВ, яку нині докорінно руйнують. Цю систему запроваджували саме для того, щоб повернення ПДВ було здійснено в автоматичному режимі". Нардеп повідомила, що тільки з Чернігівської області надійшло 110 звернень від підприємців з різних сфер діяльності, яким відшкодування ПДВ гальмується у зв'язку з перевірками.

Для невеликих і середніх компаній, які зіткнулися з проблемою, питання повернення ПДВ є питанням життя і смерті – наявності або відсутності обігових коштів. "Ці компанії не мають запасу фінансової міцності, і подібні ситуації можуть дійсно призвести до краху", - розповіла Южаніна.

Наголошується, що аграрії зіткнулися з проблемою невиплати відшкодування ПДВ напередодні посівної компанії, коли вони традиційно мають закуповувати насіння, добрива, паливо. У неофіційних бесідах представники галузі говорять, що, якщо компаніям продовжать затримувати виплати, з рекордними врожаями зерна можна буде розпрощатися, посівну буде зірвано.

Южаніна вважає, що президенту Володимиру Зеленському варто звернути увагу і відреагувати на ситуацію з несистематичною виплатою ПДВ. "Сподіваюся, що президент у курсі нововведень, які просуває та схвалює його команда, і якщо такі дії виявляться неправильними, точніше, навіть згубними для бізнесу, то він повинен миттєво реагувати на ситуацію і виправляти її", - сказала вона.

Опитані експерти вважають, що така ситуація призведе до проблем в економіці, а це потім позначиться і на рейтингах глави держави.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Лютий 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29