ЗМІ
П'ятниця, 13 березня 2020 11:13

Курс долара в Україні не злетить через коронавірус

13.03.2020, "Обозреватель". Різке зростання курсу долара в Україні не пов'язане зі спалахом коронавірусу і введеним у зв'язку з ним карантином. Через інші причини він може бути в межах 27 грн/$, але не більше. Про це заявила народна депутатка України від "Європейської солідарності", колишня голова податкового комітету ВР Ніна Южаніна в ефірі телеканалу "НАШ". Нагадаємо, вартість валюти на чорному ринку 13 березня досягла 26,5 грн/$. 

"Не існує жодного обґрунтування і макропрогнозу, що відбуватиметься з економікою світу, і як вплине коронавірус на Україну. Тому я маю наголосити, що різке зростання долара щодо гривні поки не пов'язане з коронавірусом", – сказала Южаніна.

За її словами, у Нацбанку поки вистачає потужностей, щоб підтримувати курс гривні. Але вона сумнівається, чи є зараз у цьому потреба.

"Бо в ці дні, коли ми спостерігали значне зростання долара, це був певний вплив (інформації. – Ред.) як з боку нової для України інформації про пандемію, про карантин, нерозуміння, як у цій ситуації розвиватиметься економіка. І другий – через політичні неузгодженості, зокрема, через зміну уряду Гончарука. Можливо, відбулися деякі продажі ОВДП кредиторами, які вклали в них валюту. Але мені здається, що ситуація сама вирівняється", – пояснила Южаніна.

Воно вважає, що зараз панікувати не потрібно. "Курс може коштувати в районі 27 грн/$, але не більше", – підсумувала Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Квітень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30