ЗМІ
Вівторок, 24 березня 2020 17:36

Южаніна розповіла про законопроєкт щодо створення спеціального Резервного фонду

24.03.2020, «Главком». Народний депутат Ніна Южаніна розповіла, що партія «Європейська Солідарність» розробила законопроєкт про створення спеціального Резервного фонду для подолання наслідків коронавірусу. Про це повідомляють на сайті «Європейської солідарності».

«23 березня реєстрували проєкт закону в режимі е-реєстрації. Поки ще реєструється. Сподіваюсь, процедура скоро закінчиться і ми отримаємо номер і текст на сайті ВР» – розповіла Ніна Южаніна

«Народні депутати від фракції «Європейська Солідарність» цим законопроєктом пропонують у Законі України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» запровадити окрему бюджетну програму «Резервний фонд – Заходи із запобігання виникнення, поширення та подолання наслідків коронавірусної хвороби (COVID-19)» з обсягом фінансування 10,447 млрд грн, головним розпорядником якої визначити Міністерство фінансів України», – розповіла депутатка.

Джерелами формування Резервного фонду будуть скорочені видатки:

– розвитку (капітальні видатки), за які здійснюється придбання та оновлення основних засобів (будівлі, споруди, машини, обладнання), придбання обладнання і предметів довгострокового користування; капітальне будівництво; придбання землі і нематеріальних активів на суму 5,7 млрд. грн. для Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Державного управління справами, Офісу Генерального прокурора, МВС, НАБУ, НАЗК, ДБР, СБУ, Мінфіну, Мін’юсту, Мінекономрозвитку, Міненергетики, Рахункової палати, Державної податкової служби, Державної митної служби, Служби фінансового моніторингу, Держслужби;

– на створення Бюро фінансових розслідувань, проект закону щодо якого відхилено парламентом, у сумі 1,3 млрд грн та на проведення всеукраїнського перепису населення, який не буде вже проведений у цьому році, у сумі 1,34 млрд грн;

– на збільшення у 2020 році оплати праці працівників Офісу Генерального прокурора, НАБУ, НАЗК, ДБР та СБУ на суму 2,1 млрд грн (пропонується збереження її у II, III та IV кварталі 2020 року на рівні 2019 року).

Южаніна розповіла, що за рахунок Фонду регіонального розвитку (7,5 млрд грн) та на підтримку розвитку об’єднаних територіальних громад (2,1 млрд грн) передбачається надати можливість органам місцевого самоврядування додатково спрямувати кошти у визначеній самими органами місцевого самоврядування сумі в межах вказаних субвенцій на упередження поширення та подолання наслідків коронавірусної хвороби. Загальна сума субвенцій становить 9,6 млрд грн.

Одночасно депутати пропонують запровадити нову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо запобігання, поширення та подолання наслідків коронавірусної хвороби у сумі 2 млрд грн., використавши для її фінансування кошти субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих регіонів.

Для підтримки закладів освіти під час карантину, введеного для запобігання поширення коронавірусу, та у період подолання його наслідків пропонують створити нову бюджетну програму Міністерства освіти і науки України, перерозподіливши на її фінансування кошти у сумі 750 млн грн з інших програм міністерства (фондів президента). Загальна сума нових субвенцій/програм становить 2,750 млрд грн.

«Отже, ми не посягаємо на дії уряду щодо комплексної програми підтримки економіки країни, але очевидно, що має бути суттєво оновлений бюджет на 2020 рік. І не замінюємо Рахункову палату, яка має значно більше можливостей щодо глибокого аналізу і скорочення видатків.

Ми взяли лише те, що на поверхні», – сказала Южаніна.

Нагадаємо, пресслужба Мінрегіону повідомила 24 березня, що Україна позичить у Європейського інвестиційного банку 40 млн євро на боротьбу з коронавірусом.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Квітень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30