ЗМІ
Середа, 13 травня 2020 12:18

У ЗЕЛЕНСЬКОГО ЕКОНОМЛЯТЬ НА ЛІКАРЯХ, ЯКІ ПРОТИСТОЯТЬ ЕПІДЕМІЇ КОРОНАВІРУСУ

12.05.2020, "Прямий". Пропозиція депутатів від "Європейської Солідарності" щодо компенсації медикам податку на доходи фізосіб із державного бюджету не підтримана представниками влади. Про це за підсумками засідання профільного комітету повідомила народний депутат Ніна Южаніна.

"Сьогодні відбулось продовження засідання комітету з прийняттям рішення по проєкту закону №3329-д. Перерва в засіданні була необхідна для проведення консультацій з виконавчою владою щодо кількох пропозицій", – написала політик.

За її словами, насамперед передбачалося, що необхідно терміново надати підтримку лікарям шляхом звільнення від податку на доходи фізичних осіб заробітних плат лікарів, які знаходяться на першій лінії боротьби з коронавірусом, оскільки владою навіть не розпочато виплату 300-відсоткових надбавок до заробітних плат медиків, ухвалених понад місяць тому.

"Довга дискусія навколо компенсації лікарям з державного бюджету сум ПДФО. Ініціатива фракції "Європейська Солідарність" як механізм – підтримана, але тільки щодо доплат у вигляді 300% надбавок до заробітних плат медиків, які знаходяться на першій лінії боротьби з коронавірусом, і тільки на два місяці (за травень та червень)", – зазначила Южаніна.

Вона зазначила, що в Уряді Зеленського додаткові виплати лікарям розцінюють як "втрати бюджету".

"За якими напрямами будуть витрачатись кошти за кодом 2308060 "Реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення» в сумі 15,8 млрд грн — не почули, щоправда частково була озвучена сума 9 млрд 192 млн грн, які нібито виділені саме на цю 300-відсоткову надбавку за березень, квітень, травень, червень. Прошу суспільство бути уважними, бо за визначеним переліком посад медпрацівників, яких стосуються доплати у наказі, який підписав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, дуже обмежене їх коло. Порахуйте і подумайте, ви вірите в ці цифри?", – наголосила Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Травень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31