ЗМІ
П'ятниця, 03 липня 2020 19:28

Відставка Смолія: нардепка Южаніна пояснила її причини і наслідки для економіки

03.07.2020, АСПІ. Депутатка фракції "Європейська Солідарність" розповіла, чому, на її думку, пішов у відставку Смолій. Вона також прокоментувала негативні наслідки раптової зміни керівництва НБУ для української економіки.

Крупні інвестори та платники податків довіряли керівнику НБУ і його політиці, а з його відставкою стали сумніватися в безпеці своїх капіталів в Україні. Про це у п’ятницю, 3 липня, заявила народна депутатка від фракції "Європейська солідарність" Ніна Южаніна.

"Від [провладних політиків] я чула нові месиджі — про те, що не особа має давати гарантії щодо роботи Національного банку. Радники президента почали говорити про те, що в нас достатньо золотовалютних запасів. Та хіба довіра вимірюється золотовалютними запасами?! Найважливіший капітал центробанку — це довіра до банку, до керівництва банку. І це буде найскладніше питання, яке призведе до найбільш негативних наслідків для країни", — зазначила політкиня.

За словами Южаніної, всі асоціації, які об’єднують великих платників податків та інвесторів в Україну, вже висловили стурбованість ситуацією. Вони оперують великим капіталом і заявили, що, можливо, не зможуть працювати в Україні. Де тоді влада братиме ресурси для всіх необхідних виплат, — сказала вона.

На думку депутатки, поштовхом до рішення шостого президента звільнити Смолія став опублікований у червні правдивий звіт Національного банку про реальний стан економіки і фінансів в Україні та несприятливий прогноз на найближче майбутнє. "Звісно, там немає нічого хорошого для нової влади, і вони, мабуть, вирішили, що це — щось проти них. Ми тільки вирулили на прозору, стабільну політику, і Національний банк її утримував… Так все треба зруйнувати. Все зроблено, як завжди — найгірше для себе", — сказала депутатка.

"Для чого викликати таку недовіру міжнародних інституцій, яку можна буде відновити тільки з часом? Я не знаю, скільки має пройти часу — півроку, 9 місяців, — щоб кредитори знову повірили Україні і довірили їй свої капітали?" — сказала Ніна Южаніна.

Політична діяльність

Ніна Южаніна є автором 82 законодавчих ініціатив, з них 19 вже затверджені парламентом. Зокрема, вона входить до авторського колективу відомого законопроекту №3357 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації", який в народі охрестили "кодексом Южаніної". Даний законопроект є повноцінною реформою, яка передбачає суттєве зниження податкового навантаження на підприємців та спрощення адміністрування податків. Це дасть можливість українському бізнесу працювати чесно, вийти із тіні. За переконанням авторів проекту та тисяч підприємців, така реформа перезапустить українську економіку, надавши їй поштовху для зростання.

Календар новин

« Серпень 2020 »
Пнд Втр Срд Чтв Птн Сбт Ндл
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31