11.12.2024, «Прямий». У період воєнного стану заробітні плати чиновників та посадовців не можуть перевищувати грошового забезпечення військових на передовій – відповідний законопроєкт зареєстрували депутати фракції “Європейська Солідарність”.
Як повідомила на брифінгу народна депутатка Ніна Южаніна, виняток може бути лише для рятувальників з ДСНС, які ліквідовують наслідки ворожих атак і витягують людей з-під завалів.
Южаніна також нагадала, що фракція послідовно вимагає всі можливі грошові ресурси спрямувати на ЗСУ і дати кошти напряму військовим частинам.
«Починаючи з вересня, ми в кожен проєкт закону, який стосується державного бюджету або бюджетного кодексу, пропонуємо ті норми, які стосуються військового ПДФО і військового збору, його призначення і спрямування. Ми говорили, що всі кошти мають йти виключно в спеціальний фонд, бути закріпленим виключно за такими розпорядниками, як Міністерство оборони, на конкретні програми, щоб не було можливості маніпулювання, використання цих коштів в інший спосіб», – нагадала Южаніна.
«Якщо держава справді живе розумінням перемоги, необхідності підтримки наших Збройних Сил, наші ініціативи мають бути враховані. Це терміново треба зробити для того, щоб виправити ситуацію. Спрямуймо гроші на військові частини», – закликала депутатка.
«Абсолютно очевидно, що на період дії воєнного стану верхня зарплата, яка є в країні, – це зарплата військового, який захищає нас із вами. Тому ми реєструємо зараз проєкт закону про те, щоб заробітна плата всіх службових і посадових осіб, бюджетних установ, включаючи органи державної влади, органи місцевого самоврядування, нараховувалася в сумі, що не перевищує граничного розміру виплат військовослужбовцям, які беруть безпосередньо участь у бойових діях. 100 тисяч гривень на місяць. Пряма норма буде в законі про те, що це не стосується нашої служби цивільного захисту – рятувальників. Це люди, які тримають той же фронт всередині країни», – зазначила Южаніна.
«Це обмеження стосується при нарахуванні заробітної плати, грошового забезпечення народним депутатам, членам Кабінету міністрів, працівникам Офісу Президента, суддям, всім працівникам і службовим посадовим особам Національного банку України. Всім працівникам і службовим особам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами. Це БЕБ, ДБР та інші спеціальні органи, які отримують зарплату по своїм спеціальним законам. Ми говоримо про наглядові ради та взагалі всіх працівників, суб’єктів господарювання, 50 і більше відсотків, яких належить державі, тобто державні підприємства. Ці норми пропонуємо запровадити з 1 січня 2025 року», – сказала Южаніна.