Інформаційні матеріали

Національне бюро фінансової безпеки не тиснутиме на український бізнес

Ratings
(0)

Створення Національного бюро фінансової безпеки зменшить тиск на підприємців, які працюють в Україні. Таку заяву зробила Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ході обговорення змісту відповідного проекту Закону України з представниками міжнародно орієнтованої бізнес спільноти – членами Американської торговельної палати.

На її думку, сьогодні головним важелем тиску на діяльність українських бізнесменів є давно заведений порядок – всі акти перевірки ще на етапі здійснення перевірки вже стають підставою для реєстрації кримінальних проваджень, а це – найбільша перепона для діяльності підприємств, що працюють на території України.

«Виникає непорозуміння, адже акти ще знаходяться на етапі апеляційного оскарження, а кримінальне провадження вже зареєстроване», – наголосила Н.Южаніна.

За її словами в законопроекті "Про Національне бюро фінансової безпеки України" передбачені певні запобіжники, що не дозволяють до моменту закінчення повної процедури оскарження, у тому числі адміністративного та судового, розпочинати кримінальне провадження.

«Таким чином тиску на сумлінний бізнес більше не буде. Тобто, за новим законом – ніхто ні до кого не йде. Існуватиме певний масив інформації, котрий відпрацьовуватиметься детективами-аналітиками. Саме результати їх роботи лягатимуть в основу подальших дій НБФБ в межах правового поля», – відмітила народний депутат.

В якості прикладу Голова Комітету привела ситуацію зі «скрутчиками»:

«Шахрайство з ПДВ в законопроекті виведено в окрему статтю, що дозволить боротьбу зі «скрутчиками» виділити в окремий напрямок роботи, не пригнічуючи сумлінний бізнес шляхом блокування податкових накладних. Ефективність цього інструменту є сумнівною, оскільки він є певною новацією, а сьогодні немає можливості на інтелектуальному рівні відрізнити нормальний ПДВ від фіктивного, скрученого або штучного".

Крім того в проекті Закону значну увагу приділено зменшенню обсягу контактних процесуальних дій на користь безконтактних, що ґрунтуються на аналітиці, в тому числі для оцінки завданих державі збитків.

«Це важлива антикорупційна складова Закону, адже, як відомо, корупційний ризик виникає під час контактів з особами, які можуть якимось чином заохотити представників правоохоронних органів на отримання хабаря», – роз’яснила Н.Южаніна.

Вона додала, що у той час, як інші країни наголошують на посиленні силового блоку, адже вже мають потужну аналітику, модель роботи НБФБ в першу чергу націлена на посилення аналітичної складової в роботі правоохоронного органу проте не виключає наявності в структурі силових підрозділів.

Загалом представники бізнесу схвалили проект Закону, назвавши його «виваженим та обґрунтованим», і зробили лише кілька технічних зауважень, котрі будуть розглянуті після їх формалізації членами Американської торговельної палати в Україні та надання робочій групі.

Читайте також: