Інформаційні матеріали

Національне бюро фінансової безпеки захистить український бізнес

Ratings
(0)

Національне бюро фінансової безпеки України не притискатиме бізнес, навпаки, завдяки чітко прописаним функціям і повноваженням орган виявлятиме та руйнуватиме схеми економічних злочинів, а також усуватиме передумови для їх запровадження. На цьому зробила акцент Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна під час зустрічі з представниками Спілки українських підприємців.

За даними Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, сьогодні близько 98% податків і зборів сплачується до бюджету країни підприємцями добровільно.

«Такий високий рівень добровільної сплати податків свідчить: український бізнес не потребує постійного нагляду з боку контролюючих органів, а надокучлива увага податкових інспекторів лише заважає підприємницькій діяльності. Експертні довідки, скарги конкурентів або споживачів стають підставою для кримінальних проваджень, що створює тиск або взагалі блокує роботу бізнесу», – наголосила Н.Южаніна.

Голова Комітету впевнена, систему адміністрування податків треба докорінно змінювати – в першу чергу позбавити фіскальний орган правоохоронної функції, а роботу відповідного правоохоронного органу, зокрема новоствореного НБФБ, зосередити на протидії економічним злочинам, в основі якої – збір та аналіз інформації, а не контакт з непорядними платниками.

За її словами, в законопроекті "Про Національне бюро фінансової безпеки України" (реєстр. №8157) передбачені запобіжники, що не дозволяють до моменту закінчення повної процедури адміністративного та судового оскарження розпочинати кримінальне провадження.

Саме тому після набрання законом чинності на меті у працівників ДФС буде не притягнення порушника до кримінальної відповідальності, а сплата ним коштів – податків і зборів, можливо, із пенею та штрафами, до бюджету країни.

«Головна ж мета нового органу – розібратися, чому було скоєно порушення, був це намір чи недбальство, чи спонукали до злочину економічні умови та юридичні обставини, як, наприклад, у випадку злочинів, які вчиняються через двозначність діючих норм законодавства», – роз’яснила Голова Комітету.

У такий спосіб робота Національного бюро фінансової безпеки України дозволить мінімізувати тиск на бізнес з боку контролюючих органів, локалізувати негативні економічні явища, а також захистити підприємців від недобросовісної конкуренції.
У свою чергу, члени Спілки українських підприємців підтримали ідею створення нового органу й запропонували долучитися до вдосконалення тексту проекту закону. Найближчим часом пропозиції СУП будуть направлені в Комітет для подальшого опрацювання.

Нагадаємо: Проект Закону України "Про Національне бюро фінансової безпеки України" зареєстровано у Верховній Раді України 19.03.2018 за №8157.

Прес-служба Голови Комітету з питань податкової та митної політики

Читайте також: