Інформаційні матеріали

НБФБ переслідуватиме лише винних

Ratings
(0)

Національне бюро фінансової безпеки України запрацює щонайменше через дев’ять місяців зо дня набрання чинності відповідним Законом. На цьому наголосила Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, презентуючи концепцію роботи майбутнього правоохоронного органу бізнесовій спільноті та громадськості Львівщини.

За її словами, саме стільки часу знадобиться для того, щоб провести всі передбачені Законом процедури, зокрема конкурс і призначення очільника Бюро, підбір і навчання персоналу, залучення до роботи органу фахових представників громадськості та побудувати власну інформаційно-аналітичну систему.

Однак пріоритетом на цей період Голова Комітету назвала не кадрову політику, а докорінну зміну системи збирання податків.

«Ми маємо раз і назавжди розділити контролюючу та правоохоронну функції в фіскальній сфері, як в правовому полі так і на практиці», – заявила Н.Южаніна.

Згідно із законопроектом про Національне бюро фінансової безпеки України, право контролю за нарахуванням та сплатою податків підприємствами залишиться за Державною фіскальною службою, яка надаватиме бізнесу практичну допомогу, а також за необхідності проводитиме перевірки суб’єктів господарювання. Водночас повноваження щодо боротьби із економічною злочинністю будуть передані новоствореному Бюро, що діятиме на основі аналізу великих масивів інформації, отриманої у тому числі від інших державних органів, підприємств та установ.

«Цей абсолютно новий для України підхід, що довів свою ефективність в низці Європейських країн, дозволить виявляти схеми ухилення від сплати податків або розкрадання бюджетних коштів ще на етапі створення законодавчих можливостей для їх організації або на етапі їх готування, а також мінімізувати економічні чинники, що спонукають підприємців ухилятися від сплати податків або брати участь у розбудові таких схем», – наголосила Голова Комітету, додавши, що опора на аналітичні методи та відсутність прямого контакту з платниками дозволить усунути в роботі Бюро корупційну складову та мінімізувати безпідставне прискіпування до бізнесу.

Н.Южаніна впевнена, сумлінний бізнес згодом навіть не знатиме, що в країні працює такий орган, оскільки НБФБ не звертатиме увагу на помилки в податковій звітності чи інші недоліки в роботі підприємців, зокрема через наклепи конкурентів, а тому і не втручатиметься в його діяльність.

«Всі ці непорозуміння виправлятимуться підприємцями завдяки консультативній допомозі ДФС, у той час як правопорушники – організатори чи учасники незаконних схем, чия провина буде підтверджена у встановленому Законом порядку, понесуть заслужене покарання», – підкреслила вона насамкінець виступу.

Прес-служба Голови Комітету з питань податкової та митної політики

Читайте також: