Інформаційні матеріали

«Одноразове декларування – міцний фундамент для законного володіння активами та формування прозорої податкової історії у майбутньому», – Ніна Южаніна

Ratings
(0)

Реалізації Плану дій BEPS має передувати добровільне декларування активів.

Таку думку висловила Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ході свого виступу в рамках «#BEPSinUA: Форум із міжнародного податкового співробітництва», що відбувся 1 листопада 2018 року.

За її словами, сьогодні в Україні є велика кількість людей, які мають за кордоном активи у вигляді корпоративних прав, цінних паперів, грошових коштів і нерухомого майна, про що не повідомлені контролюючі органи України.

Це зумовлено тим, що увесь час через цілу низку причин, зокрема зарегульованість валютного та податкового законодавства, структурування бізнесу відбувалося з використанням низькоподаткових юрисдикцій не тільки з метою ухилення від оподаткування, а й з метою захисту активів.

Міжнародний обмін податковою інформацією, що розпочнеться після імплементації мінімального стандарту Плану дій BEPS, дасть змогу показати зазначені статки, що згідно з чинним законодавством створить прецедент для притягнення їхніх власників до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Голова Комітету впевнена, покарання власників капіталів за кордоном, які можуть стати рушійною силою української економіки, не вигідно ані Україні, ані світовій спільноті.

«Ми маємо провести одноразове декларування, оподаткувати такі активи за ставками, прийнятними як для держави, так і для резидентів України. Лише так ми зможемо поставити точку відліку для подальшого якісного контролю виконання такими особами своїх податкових зобов’язань у майбутньому», – наголосила Ніна Южаніна.

Вона розповіла, що вже напрацьовано законопроект, що пропонує систему одноразового декларування з внесенням одноразового платежу, розмір якого диференціюватиметься залежно від способу декларування активу, тобто того, чи буде він повернений в Україну.

«Цей Закон стосуватиметься всіх громадян України, окрім тих, хто подав електронну декларацію. При цьому суб’єкт не повинен відображати вартість таких активів, тобто проводити їх додаткову оцінку. А у разі якщо особа не братиме участь в кампанії з одноразового декларування, це означатиме, що вона володіє виключно тим майном, інформація про яке міститься в державних реєстрах, і лише тими грошовими коштами, щодо яких є дані в податкових органах», – пояснила Голова.

Вона підкреслила, що дані одноразового декларування не можуть бути підставою для наступних перевірок, а являють собою міцний фундамент для законного володіння активами та формування прозорої податкової історії у майбутньому.

Саме тому проект Закону України «Про одноразове декларування» має бути подано на розгляд Верховної Ради України одночасно з пакетом законодавчих ініціатив, що мають на меті реалізацію Плану дій BEPS.

Прес-служба Голови Комітету з питань податкової та митної політики

Читайте також: