Інформаційні матеріали

План дій BEPS надважливий для України

Ratings
(0)

Для того, щоб реалізувати в Україні план дій з протидії розмиванню податкової бази та виводу прибутку з під оподаткування, розроблений ОЕСР, необхідно прийняти ряд абсолютно нових норм – законів про одноразове декларування, обмін інформацією, а також належні зміни до Податкового кодексу України.

Таку заяву зробила голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ході доповіді в рамках форуму «Розвиток міжнародної податкової співпраці: Боротьба з ухиленням від оподаткування та ухилення від сплати податків», що відбувся у Тбілісі 17-18 липня 2018 року. За її словами, ще зовсім нещодавно, в 2012-2013 роках, у рейтингу «Doing business» Україна займала одне з передостанніх місць, нині її позиція – 76.

«У 2012 році частка сплачених податків у ВВП становила близько 52%, зараз ця частка – близько 38%. Це значно менше, однак все одно дуже багато для країни, що розвивається і потребує зовнішніх інвестицій», – наголосила вона. Голова Комітету впевнена, для того, щоб привабити іноземних інвесторів працювати в Україні, необхідно лібералізувати податкову систему, компенсувавши при цьому втрати державного бюджету за рахунок нових джерел надходження коштів.

«Зменшення податкової бази однозначно призведе до збільшення дефіциту бюджету, що суперечить умовам участі України в програмі макроекономічної стабільності МВФ. Саме тому для того, щоб зменшити податки і надати пільги бізнесу, котрий працює в Україні, необхідно забезпечити наповнення державної казни з інших джерел, приміром, шляхом оподаткування коштів на рахунках резидентів України в іноземних фінансових установах, з яких не сплачено податки», – зазначила Н.Южаніна.

«Якщо підприємець заробив гроші в Україні, податки з них він має сплатити в Україні, а не там, де вигідніше, саме тому реалізація плану дій BEPS є надважливою, адже надасть змогу дізнатися про наявність та обсяг коштів українців за кордоном, а також дозволить дооподаткувати діяльність підприємств, що належать резидентам України, однак зареєстровані в «податкових гаванях», – підкреслила народний депутат.

Н.Южаніна переконана, лише таким чином в Україні будуть створені рівні умови та конкурентне середовище для всіх суб’єктів господарської діяльності, а надходження до бюджету з додаткових джерел дозволять зменшити податкове навантаження на бізнес або навіть надати йому преференції.

Голова Комітету висловила сподівання, що законопроекти № 8189 та 8190, прийняття яких покладе початок реалізації плану дій BEPS, будуть розглянуті в перші тижні 9 сесії Верховної Ради України на початку вересня.

37522961 1777131282369947 2281594130666618880 n

Прес-служба Голови Комітету

Читайте також: