Інформаційні матеріали

Податок на виведений капітал: пілотна версія

Ratings
(0)

Для того, щоб запровадити податок на виведений капітал з початку 2019 року, відповідний законопроект має бути прийнято в цілому перед другим читанням проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік». Це дозволить внести необхідні зміни в остаточну редакцію головного фінансового документу.

На цьому наголосила Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ході спілкування з представниками ЗМІ.

За її словами, запровадження в Україні податку на виведений капітал замість податку на прибуток – одне з гострих питань перемовин України з Міжнародним валютним фондом, адже за умовами участі в програмі кредитування Україна не має права кардинально змінювати податкову систему.

За інформацією Міністерства фінансів України, МВФ може погодитися на запровадження ПнВК з наступного року в іншому, ніж це запропоновано зареєстрованим законопроектом №8557, форматі – поетапно для окремих категорій платників.

Голова Комітету переконана, головне, щоб модель ПнВК підтримував бізнес і вона забезпечила очікувані результати стимулювання підприємств, нівелюючи практику ухилення від сплати податків.

«Замінюючи податок на прибуток податком на виведений капітал, ми вже за рік матимемо позитивні результати – зможемо зрозуміти його вплив на економіку та прорахувати мультиплікативний ефект від його запровадження, оцінити зростання виробничих потужностей та оборотів підприємств і, як наслідок, збільшення сум сплачуваних ними податків», – підкреслила Ніна Южаніна.

Остаточне рішення Міжнародного валютного фонду Міністерство фінансів України має оголосити до кінця жовтня. Розгляд законопроекту профільним Комітетом запланований на наступному засіданні 6 листопада 2018 року.

Прес-служба Голови Комітету

Читайте також: