Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Про ОЕСР як стандарт доброчесності і прозорості бізнесу

Заявку про це наша сторона подала в липні в Лугано на конференції з відновлення України.Якщо коротко, то ОЕСР є глобальним світовим «клубом успішних країн», країни – учасниці якого (на сьогодні їх 38) дотримуються високих стандартів доброчесності й прозорості бізнесу.

ОЕСР не надає фінансування, але допомагає державам розвивати власні економіки за допомогою єдиних правил гри.До таких правил – Програми розширеного співробітництва в рамках Проєкту ОЕСР Україна приєдналася в січні 2017 року і взяла на себе зобов'язання імплементувати Мінімальний стандарт Плану дій BEPS (боротьби з розмиванням податкової бази та виведенням прибутку з-під оподаткування).Обов’язковими до виконання Україною є 4 кроки з 15 запропонованих, а саме:

  • крок 5 «Удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями»;
  • крок 6 «Недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами»;
  • крок 13 «Рекомендації про документацію з трансфертного ціноутворення та розкриття інформації по країнах»;
  • крок 14 «Удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів».

З 2017 по 2019 рік ми реалізували 6 кроків включно з ратифікацією Багатосторонньої конвенції про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, з метою протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування» (конвенція MLI).

У дещо викривленому вигляді нинішня влада імплементувала в законодавство ще 3 кроки щодо:

  • оподаткування контрольованих іноземних компаній (пригадуєте «сумнозвісний» законопроєкт 1210?);
  • одноразового декларування (яке провалилося, мало завершитися 1 вересня  2022 року, але цей строк перенесено на 1 березня 2023 року);
  • запровадження «податку на Google» (тут поспішили, адже в самій ОЕСР досі працюють над розробкою уніфікованої системи оподаткування електронної комерції в рамках 1-го кроку Плану дій BEPS).

Звісно, членство в ОЕСР буде великим досягненням для України. За прогнозами, ми зможемо долучитися до лав цієї організації у значно стисліший термін, ніж зазвичай триває процедура – приблизно рік.

Крім того, членство в ОЕСР наближає нас до омріяного членства в Європейському Союзі.

Тому дуже важливо не схибити на цьому шляху, не підміняти професійність дилетантизмом і популізмом, не робити різких рухів, а послідовно й виважено йти до мети.


Ніна ЮЖАНІНА

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 166

Читайте також: