Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Про запровадження РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту

На засіданні комітету 6 грудня більшість депутатів дійсно проголосували за норми, що передбачають видачу продавцем при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, фіскального чека, оскільки вони відповідають інтересам як покупців, так і офіційних продавців, виробників та імпортерів.

Що ж до тотального подальшого розширення сфери застосування РРО, то, на моє особисте переконання, цього не можна робити, повністю не змінивши систему державного контролю за розрахунковими операціями.

Якщо державі необхідно контролювати готівкові розрахунки (а це дійсно так), то держава ж повинна взяти на себе левову частку тягаря, з цим контролем пов'язану. Зокрема, необхідно створити альтернативну систему реєстрації розрахункових операцій, яка б не призводила до значних фінансових витрат підприємців та не обтяжувала б їх зайвими звітами, реєстраціями, опломбуваннями і взагалі необхідністю щось зберігати та надавати контролюючим органам у зв'язку з таким контролем. Я у цьому впевнена і над цим наполегливо працюю останні півроку разом з колегами-депутатами та фаховими експертами.

Першим кроком у цьому напрямі є законопроект № 4117 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків», що наразі знаходиться на розгляді у Комітеті.

Цей законопроект є у більшості своїй рамковим та не вирішує всіх питань, про які я згадала вище. Але безспірна цінність його — в тому, що він закладає підвалини нової системи реєстрації розрахункових операцій, заснованої на використанні доступних на сьогодні практично всім гаджетів, та передбачає формування та збереження фіскальних чеків на сервері контролюючого органу. Це перший крок.

Наразі ми працюємо над розробкою законопроекту, який передбачає при збереженні діючої системи застосування РРО впровадження нової альтернативної системи реєстрації готівкових розрахунків, що дозволить звільнити підприємців від обов'язку складати та здавати до податкової будь-які звіти, друкувати х та z-звіти, зберігати контрольні стрічки та нести відповідальність за збереження фіскальної інформації.

Робота над проектом здійснюється у співпраці із досвідченими фахівцями у галузі інформаційних технологій. Ми плануємо завершити її в першому півріччі наступного року, щоб винести законопроект на обговорення громадськості наприкінці весни.

Саме наполегливо працюючи можна добитися позитивних зрушень в економіці та в житті країни в цілому.

Моя позиція: ми набагато більше корисного зробимо для платників податків, якщо не тільки говоритимемо про їх захист, а й забезпечуватимемо втілення цього захисту у життя на ділі. Крапка.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 1264

Читайте також: