Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Україна може залучити до $130 млрд приватних коштів на відбудову

Про це свідчать дані звіту IFC та Світового банку «Можливості залучення приватного сектора до зеленої та сталої відбудови України».

У своєму звіті IFC та Світовий банк визначили реформи, які мають найбільший потенціал досягнення сталого та стійкого відновлення, у таких галузях економіки:

  1. Сільське господарство– завершення земельної та іригаційної реформ і зміцнення інституцій, розширення доступу до доступного фінансування, та створення сприятливих умов для запровадження кліматично-оптимізованих аграрних технологій могло б привабити приватні інвестиціїна суму 30 млрд дол. 

Ці інвестиції могли би повністю покрити потреби сектору на відновлення. Реформи у секторі харчових продуктів та напоїв могли б згенерувати ще 16 млрд дол. інвестицій.

  1. Транспорт та логістика– державні інвестиції та реформування державної політики могли б дати можливість приватному сектору покрити потреби на відновленні на суму близько 7 млрд дол. та відкрити додаткові інвестиційні можливості для приватного сектору ще на 41 млрд дол. 
  1. Енергетика та видобувна галузь– реформування державної політики в цих галузях могли б створити умови для інвестицій приватного сектору в розмірі 36 млрд дол на відновлення, а також згенерувати додаткові інвестиційні можливості на суму 132 млрд дол. 
  1. Житло– завдяки впровадженню реформ державної політики, фінансовій допомозі та посиленню співпраці з регіональними забудовниками та фінустановами обсяг інвестицій з боку домогосподарств може перевищити 30 млрд дол.

А також згенерувати інвестиційні можливості на суму 60 млрд дол., що виходитимуть за межі потреб у відновленні.

IFC та Світовий банк наголошують, що зазначені реформи, поєднані із ефективним макроекономічним управлінням, сприятливою для торгівлі та інвестицій державною політикою та використанням інструментів пом’якшення ризиків, мають надважливе значення для стимулювання припливу приватного капіталу.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 42

Читайте також: