Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Україна домоглася заморожування виплат боргу від власників своїх міжнародних облігацій

Інвестори, які представляють близько 75% зовнішніх облігацій України на загальну суму 19,6 млрд доларів, погодилися відстрочити виплату купонів і основної суми до 2024 року, повідомило Міністерство фінансів у Києві.

Процес реструктуризації підтримується ключовими союзниками України, включаючи США, та Міжнародним валютним фондом, оскільки країні потрібні гроші для всього, від виплати пенсій до захисту від агресора. Останній крок разом з іншими заходами, запропонованими кредиторам, може заощадити державі 5,8 мільярда доларів.

Україна, яка щомісяця стикається з дефіцитом державних фінансів у розмірі приблизно 5 мільярдів доларів, покладалася на фінансування центрального банку та виснажила свої резерви в іноземній валюті під час війни. Економіка може скоротитися на третину цього року через наслідки війни.

Про угоду було оголошено через день після того, як уряд заявив, що отримав згоду кредиторів на внесення змін до умов так званих ВВП-варрантів на суму 3,2 мільярда доларів, боргових інструментів, пов’язаних з економічним зростанням країни. Крім того, українське дорожнє агентство «Укравтодор» і енергомережева НЕК «Укренерго» в середу також отримали схвалення від своїх власників облігацій на аналогічні угоди з реструктуризації боргу.

Доларові облігації України з погашенням у 2033 році зросли приблизно на півцента в середу до майже 19 центів за долар, порівняно з приблизно 80 центами до вторгнення Росії в лютому. Вони торгувалися вище номіналу ще в листопаді.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 164

Читайте також: