Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Бездіяльність на 100 мільярдів: Южаніна звинуватила Гетманцева у навмисному зволіканні з реформою митниці

16.03.2024, «Інформатор». Ніна Южаніна упіймала Данила Гетманцева на порожніх балачках і лукавстві щодо реформ на митниці

Законопроєкт про реформування митниці, прийнятий Верховною Радою у першому читанні 11 місяців тому, безнадійно застряг у податковому комітеті

Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики, потрапив під критику народної депутатки Ніни Южаніної за гальмування реформ на митниці. Нардепка упіймала його на пустопорожніх обіцянках, які різко контрастують з діями. Вона зауважила, що Гетманцев говорить про важливість реформ, натомість майже рік тримає у своєму комітеті важливий законопроєкт. Зволікання з його прийняттям обійшлось державі у близько 100 мільярдів гривень.

У своєму Telegram-каналі Южаніна порівняла два висловлювання щодо реформування митниці, між якими — три роки. Чиновники бадьоро рапортують,як багато коштів отримає держава після реформ, але — нічого не роблять. Ось цитати двох посадовців, які надала нардепка:

Квітень 2021 року: «Реформа митниці принесе до держбюджету від 100 до 150 мільярдів гривень» – тодішній керівник Державної митної служби Павло Рябікін.

Березень 2024 року: «Митниця, її перезавантаження, доведення до кінця реформи. Там – величезний ресурс для державного бюджету. Ми говоримо принаймні про 100–120 мільярдів гривень на рік» – голова податкового комітету Данило Гетманцев.

 «Уже четвертий рік діюча влада робить заяви про необхідність реформування митниці, оцінюючи результати запланованих змін в сотні мільярдів гривень. А віз і нині там. Так чому ж голова податкового комітету Гетманцев вже 11 місяців не виносить на розгляд комітету і парламенту прийнятий у першому читанні ще 11 квітня 2023 року проєкт № 6490-д про „перезавантаження“ митниці, як вони його самі назвали?» — запитує Южаніна.

Нардепка зауважила, що така бездіяльність податкового комітету вже коштувала країні 100 мільярдів гривень. Добре знаючи, де можна взяти кошти для бюджету, Гетманцев і його команда нічого для цього не роблять.

"Це один з прикладів як влада «шукає» додаткові ресурси в бюджет. Згадалось у відповідь на твердження влади «ми практично вичерпали свої можливості»,— зазначила Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 62

Читайте також: