Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Бюджет на 2021 рік – це катастрофа для України

05.11.2020, "Прямий". Проєкт бюджету на 2021 рік містить цифри, які лише на папері забезпечують витратну частину – це катастрофа для України. Таку думку в коментарі “Прямому” висловила народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна.

“Громадяни України вже всі зрозуміли, що з цією владою щось не так, і ця влада може стати катастрофою для країни. Коли подається дві тисячі поправок і пропонуються різні збільшення витрат, абсолютна зміна бюджетної логіки, і ці пропозиції не відхиляються, а написано – доручення уряду… Таку методику розгляду до першого читання я ще не бачила. Мені жаль, що колеги з профільного комітету і міністр фінансів не спромоглися прийняти рішення і запропонувати зараз в залі. Бо я так розумію, що те, що ми зараз будемо приймати – це “нариси письменника”, які потрібно буде ретельно розбирати”, – сказала Южаніна.

Вона наголосила, що дохідну частину бюджету апріорі виконати неможливо.

“Задля того, щоб в першому читанні був прийнятий цей бюджет, зробили таку хитрість “доручення уряду” – це означає, що абсолютно немає балансу в цьому бюджеті… При очікуваному нинішньому падінні економіки на 7% за 2020 рік, в бюджеті планують показники з врахуванням, що економіка має вирости на 11-12% у 2021 році. Це цифри абсолютно для того, щоб виключно на папері забезпечити витратну частину. Цим обманюють всіх людей. Це просто катастрофа для країни”, – додала Южаніна.

Читайте також: