Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Чергова афера влади: 10 мільярдів на інвестнянь та індустріальні парки

16.10.2023, «Прямий». Лише вчора відбулося засідання комітету ВР з питань бюджету, перед цим два дні «нібито» розглядались 1620 пропозиції народних депутатів до проєкту держбюджету-2024 — і майже відразу з’явився на сайті ВР висновок бюджетного комітету “Щодо підготовки до першого читання законопроєкту за № 10000”.

Висновок на 34 сторінки! Таблиця на 575 сторінок.

Висновок, який давно був готовий, і щодо пропозицій, які нібито розглядалися, теж зрозуміло. Але про те, чиї пропозиції (депутатів яких фракцій і груп) могли бути враховані, — пізніше.

ЗАРАЗ ПРО ЩЕ ОДНУ АФЕРУ ВЛАДИ

10 мільярдів гривень єдиного соціального внеску із Фонду безробіття як нерозподілений залишок, що утвориться на 1 січня 2024 року, спрямують на програми Мінекономіки.

Згідно з постановою КМУ від 26.11.2014 р. № 675 до Фонду безробіття зараховується частина ЄСВ, який сплачений із заробітної плати всіх громадян та доходів підприємців (4,8058%) та грошового забезпечення військовослужбовців (2,7488%).

У мирний період користуючись з коштів Фонду протягом 360 днів виплачується допомога по безробіттю в розмірі до 80% середньої зарплати особи (залежно від стажу).

У період воєнного стану строк виплати безробітному скоротили в 4 рази (до 90 днів), а розмір виплати обмежили 1 розміром мінімальної зарплати (6700 гривень на місяць).

От і виник нерозподілений залишок у розмірі 10 млрд грн.

Це страхові кошти Фонду безробіття, які повинні бути використані на соціальні програми: можна переглянути систему виплат допомоги по безробіттю (в крайньому разі, перерахувати їх до Пенсійного фонду, бо від ЄСВ зараховується до 97% до ПФ).

АЛЕ ж влада вирішила спрямувати їх на забаганки наближених осіб, серед них:

  • на стимулювання створення індустріальних парків, для яких і так надані величезні податкові пільги, – 1 млрд грн;
  • на компенсацію витрат за інвестиційними проєктами зі значними інвестиціями (інвестняні) – 3 млрд грн, ще немає жодного проєкту, а компенсацію в бюджеті закладають;
  • на підтримку внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги – нова програма, деталі якої не знає навіть перший заступник міністра фінансів.

У влади свої пріоритети – бюджетні кошти “своїм”, бізнесу – податкові перевірки, громадянам – чергова паперова е-програма.
На жаль, по-іншому не скажеш.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 49

Читайте також: