Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Для АЗС планують запровадити сплату авансів з податку на прибуток: до чого це призведе

13.03.2024, «Інфоматор». За словами депутатки ВР Ніни Южаніної, для АЗС влада пропонує запровадити авансову сплату податку на прибуток за прикладом обмінників

Членкиня комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що для АЗС влада пропонує запровадити авансову сплату податку на прибуток. Про це вона написала 12 березняу своєму Телеграм-каналі і зробила свій прогноз на ініціативу влади.

Ніна Южаніна повідомила, що від речників влади з фінансових питань починає просочуватися інформація щодо деталей проєкту урядового законопроєкту.

«Ось про те, що для АЗС влада пропонує запровадити авансову сплату податку на прибуток за прикладом обмінників, – дізналися з інтерв'ю голови податкового комітету інформаційному агентству Укрінформ»,— написала Южаніна.

За словами Южаніної, Гетманцев бере участь у робочій групі при Мінфіні, що напрацьовує зміни зі збільшення податків для пошуку додаткових 44 млрд гривень.

«Йдеться і про авансові внески з податку на прибуток з автозаправних станцій – за прикладом того, що раніше зробили з „обмінниками“. Бо в країні досить багато АЗС, які працюють, „на папері“ начебто не отримуючи прибутку. Зважаючи ж на маржинальність паливного бізнесу, насправді такого бути не може. Тому у впорядкуванні цього сегменту в Мінфіні бачать резерв. І я з ними погоджуюся», – говорить Гетманцев.

Ніна Южаніна наголосила, що зараз вже «обмінники» щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти у розмірі:

3-х мінімальних заробітних плат (21,3 тис. грн) — у населених пунктах понад 50 тис. осіб;

1-ї мінімальної заробітної плати (7,1 тис. грн) — в інших населених пунктах.

Южаніна також навела свою позицію щодо наслідків впровадження таких сплат.

«Якщо впровадити подібний підхід, а в Україні налічується майже 6 тисяч АЗС, влада може розраховувати на 1,5 млрд гривень авансових внесків з АЗС на рік, майже весь обсяг яких буде врахований у сплаті податку на прибуток, що не призведе до очікуваного бюджетного ефекту»,— резюмувала Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 17

Читайте також: