Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

ДПС зупинила роботу кожного п’ятого підприємця, а Гетманцев «клубом білого бізнесу» намагається легалізувати такі її дії — нардеп

26.04.2024, УНН. Наразі податковий кодекс не містить норми щодо ризиковості платника. Проте, тепер критерії ризиковості платника з подачі Гетманцева намагаються узаконити прийнятим у першому читанні законопроєктом про «клуб білого бізнесу».

Понад 30 тисяч платників ПДВ визнані ризиковими, тобто діяльність кожного п’ятого підприємця зупинена на підставі неіснуючих у податковому кодексі норм. Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев законопроєктом про «клуб білого бізнесу» намагається легалізувати такі дії податкової і створює нові проблеми для бізнесу. Про це заявила член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Діяльність кожного п’ятого платника зупинена ДПС на підставі неіснуючих у податковому кодексі норм. Отже, прийняття закону про особливий «клуб білого бізнесу» це «обгортка», в яку приховали створення нових проблем для бізнесу. Втім, думаю, надалі ситуація залежатиме і від активної позиції платників — написала Южаніна у своєму Telegram-каналі

За її словами, зараз ризиковими визнано 31 тисячу платників ПДВ, що становить 20% (до всіх платників, які подавали ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН).

Нардеп наголосила, що на сьогодні податковий кодекс не містить норми щодо ризиковості платника, лише постановою КМУ № 1165 встановлено 8 основних критеріїв ризиковості платника ПДВ та 18 додаткових щодо критерію «податкова інформація».

Проте, тепер критерії ризиковості платника з подачі Гетманцева намагаються узаконити, а саме прийнятим поки лише у першому читанні законопроєктом 11084 про «клуб білого бізнесу».

У Податковому кодексі з’явиться нова норма: "69.41.1. До платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства належать юридичні особи та фізичні особи-підприємці, що одночасно відповідають таким вимогам:… ґ) відсутність прийнятого щодо платника податків рішення про його відповідність критеріям ризиковості платника податку на додану вартість, у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу — зазначила Южаніна.

Вона нагадала, що РНБО вже давав доручення Кабміну провести аудит системи моніторингу ризиків та критеріїв для блокування податкових накладних, проте уряд його проігнорував.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 77

Читайте також: