Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

"ЄС" вимагає повернути соцгарантії військовим, які перебувають на фронті: Южаніна виступила заявою

25.07.2022, "Обозреватель". Фракція "Європейська Солідарність" вимагає повернути військовослужбовцям соціальні гарантії зі збереження середньої заробітної плати за основним місцем роботи. Відповідний законопроєкт фракція зареєструвала у Верховній Раді України.

"Прямо зараз разом із колегами реєструємо законопроєкт, яким маємо на меті повернути збереження робочого місця і середнього заробітку за місцем роботи (до мобілізації) працівникам, які зараз боронять нашу країну від агресора. Цю гарантію (випадково чи навмисно) було виключено прийнятим 1 липня законом 2352 щодо оптимізації трудових відносин, який уже набрав чинності", – написала народна депутатка з фракції "ЄС" Ніна Южаніна у своєму Telegram-каналі.

"Для працівників, призваних на військову службу пропонується збереження середнього заробітку на підприємствах, в установах, організаціях. Також для роботодавців таких працівників, які виплачуватимуть таку середню заробітну плату, — компенсувати відповідні втрати. Тобто для суб’єктів господарювання – право зменшити на суми таких виплат податкові зобов’язання із податків і зборів, що зараховуються до державного бюджету, протягом воєнного стану та 12 місяців після його припинення або скасування", – пояснила народна депутатка.

"Вже очевидно, що звуження соціальних гарантій має і далі матиме ще більший негативний вплив на мотивацію мобілізованих працівників, чого зараз не можна допустити. Потрібно дякувати воїнам за кожен ранок щодня, і, звичайно, дякувати в тому числі матеріально. Тому ситуацію слід виправляти терміново", – резюмувала Ніна Южаніна.

Читайте також: