Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Евакуйовані українці змушені сплачувати податки за землю та нерухомість

29.11.2023, «Новини. Live». Українцям, евакуйованим з небезпечних територій, доводиться надалі сплачувати податки за землю та нерухомість. Влада відхилила пропозицію про скасування такої необхідності для фізичних та юридичних осіб.

Про це розповіла народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна у Telegram.

Податки для евакуйованого населення

За словами Южаніної, у профільному комітеті Верховної Ради представники Міністерства фінансів та Державної податкової служби відхилили пропозиції щодо скасування вимоги зі сплати податків для населення з територій, де оголосили евакуацію. Йдеться про п'ять областей.

«Мої пропозиції щодо звільнення від оподаткування громадян та бізнесу у період обов'язкової евакуації населення були відхилені представниками Мінфіну та ДПС під час робочих груп у податковому комітеті ВРУ (Мінфін пропонує лише щоб пільги надавали виключно місцеві ради)», — повідомила нардеп.
 
Вона нагадала, що рішення про обов'язкову евакуацію населення може ухвалювати уряд, військові адміністрації, органи місцевого самоврядування та враховують небезпеку для життя та здоров'я жителів, необхідність переміщення у більш безпечні райони.
 
За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, на сьогодні рішення про обов'язкову евакуацію населення ухвалені щодо:

·         Донецької області — всі населені пункти;

·         Сумської області — 115 населених пунктів (81 на територіях можливих «гарячих точок»);

·         Харківської області — 78 населених пунктів (46, де можливі бойові дії);

·         Херсонської області — 65 населених пунктів (31 на територіях можливих «гарячих точок»);

·         Запорізької області — 5 населених пунктів (2, де можливі бойові дії).

«Зупиняються підприємства, люди вимушено залишають свої домівки, а влада наполягає, що податки (за те, чим апріорі не можеш користуватися)  необхідно продовжувати там платити», — додала Ніна Южаніна.

 

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 66

Читайте також: