Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

«Євросолідарність» пропонує звільнити від податків благодійну допомогу для учасників бойових дій та їхніх родин

30.06.2022, "Прямий". Депутати з фракції «Європейська Солідарність» пропонують звільнити від податків благодійну допомогу для учасників бойових дій та їхніх родин. Відповідний законопроєкт 7506 зареєстрований у Верховній Раді – про це повідомила Ніна Южаніна на своєму телеграм-каналі. 

«Разом із колегами зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт 7506 щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги на користь  учасників бойових дій і членів їх сімей  (ПДФО – 18% і військовий збір 1,5%)», – пише Южаніна.

Вона пояснює, що у березні 2022 року Верховна Рада України звільнила від податку на доходи фізичних осіб та військового збору благодійну допомогу, яка надається тільки протягом дії воєнного стану учасникам бойових бій – військовослужбовцям, а також працівникам підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, і членам їх сімей.

«Тобто лише у період воєнного стану і без членів сімей для учасників бойових дій – військовослужбовців. Цей дисбаланс виправляємо», – зауважила Южаніна.

«Очевидно, нагальною вже є потреба підтримувати членів сімей учасників бойових дій, які були поранені чи загинули на війні з ворогом. Тому проєктом пропонується впровадити підтримку членів сімей учасників, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих на цій війні», – пише народна депутатка.

«Аналогічна норма діяла в Податковому кодексі з 2014 року щодо благодійної допомоги, яка надається на користь учасників АТО та ООС або на користь членів сімей таких учасників у подібних випадках. Впевнена, законопроект має швидко пройти шлях розгляду і підписання», – резюмує Ніна Южаніна

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 142

Читайте також: