Виступи у ЗМІ

«Євросолідарність» пропонує звільнити від податків благодійну допомогу для учасників бойових дій та їхніх родин

«Євросолідарність» пропонує звільнити від податків благодійну допомогу для учасників бойових дій та їхніх родин

Ratings
(0)

30.06.2022, "Прямий". Депутати з фракції «Європейська Солідарність» пропонують звільнити від податків благодійну допомогу для учасників бойових дій та їхніх родин. Відповідний законопроєкт 7506 зареєстрований у Верховній Раді – про це повідомила Ніна Южаніна на своєму телеграм-каналі. 

«Разом із колегами зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт 7506 щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги на користь  учасників бойових дій і членів їх сімей  (ПДФО – 18% і військовий збір 1,5%)», – пише Южаніна.

Вона пояснює, що у березні 2022 року Верховна Рада України звільнила від податку на доходи фізичних осіб та військового збору благодійну допомогу, яка надається тільки протягом дії воєнного стану учасникам бойових бій – військовослужбовцям, а також працівникам підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, і членам їх сімей.

«Тобто лише у період воєнного стану і без членів сімей для учасників бойових дій – військовослужбовців. Цей дисбаланс виправляємо», – зауважила Южаніна.

«Очевидно, нагальною вже є потреба підтримувати членів сімей учасників бойових дій, які були поранені чи загинули на війні з ворогом. Тому проєктом пропонується впровадити підтримку членів сімей учасників, які зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження здоров’я, загинули, померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих на цій війні», – пише народна депутатка.

«Аналогічна норма діяла в Податковому кодексі з 2014 року щодо благодійної допомоги, яка надається на користь учасників АТО та ООС або на користь членів сімей таких учасників у подібних випадках. Впевнена, законопроект має швидко пройти шлях розгляду і підписання», – резюмує Ніна Южаніна

Читайте також: